Мокра Гора – Црвена звезда 26:29 (14:14)

136

Црвена звезда и након пет кола има максималан учинак. Црвено-бели су славили у заосталој утакмици 5.кола Суперлиге на гостовању у Зубином потоку, против екипе Мокре Горе 29:26 (14:14).

Лепа слика српског рукомета са Космета. Хала у Зубином Потоку била је премала да прими све заинтересоване за меч Мокра Гора – Црвена звезда. Преко 1.300 гледалаца, међу којима око 150 црвено-белих, напунили су халу сат времена пред почетка меча и испратили пету победу Звезде у Суперлиги.

Ипак, пут до пете победе и максималног учинка у новој сезони није било лак. Домаћа екипа је намучила Звезду, имала предност 10:6 у 20.минуту, али су црвено-бели ухватили прикључак и на одмор отишли у егалу, 14:14.

У наставку, френетична подршка била је ветар у леђа изабраницима Ненада Перуничића, који су успели да одржавају минималну предност до краја сусрета када су потврдили победу. Млади Чоловић је у кључним моментима меча одбранио два седмерца и улио самопоуздање саиграчима.

Најефикаснији је био Александар Бабић са 9 голова, Кљајић је постигао 5.

За викенд се наставља првенство Србије, Црвена звезда ће гостовати у Аранђеловцу екипи Шамота.

Зубин Поток, дворана: СРЦ „Мокра Гора“. Гледалаца: 1300. Судије: Благојевић и Ђокић (Јагодина). Седмерци: Мокра Гора 8 (6), Црвена звезда 9 (9). Искључења: Мокра Гора 12, Црвена звезда 10 минута.

МОКРА ГОРА: Орловић, Милић 5, Божовић, Л. Алексић, Томовић 1 (1), Николић 2, Миленковић (10 одбрана), Вуковић 10 (4), Д. Касаловић, Кочанин, А. Касаловић, Н. Алексић 2 (1), Симовић, Утвић 2, Ђукић 1, Станковић 3. Тренер: Недељко Вучковић

ЦРВЕНА ЗВЕЗДА: Чоловић (3 одбране, 2 седмерца), Шотић 2, Радисављевић, Мошић 3, А. Бабић 9 (6), Блечић 1, Пешић 2, Љубеновић, Бугариновић 1, Пејчиновић (11 одбрана), Матичић 3, Мандић 1, Д. Бабић 2, Кљајић 5. Тренер: Ненад Перуничић