Звезда разбила Медвешчак

93

Хокејаши Црвене звезде убедљиво су савладали загребачки Медвешчак са 10:1 у Интернационалној хокејашкој лиги и учврстили се на 3. месту на табели са 15 бодова уз утакмицу мање од другопласираног Цеља и чак три мање од водећег Триглава.

Иако су гости добили прву трећину са 1:0, у наставку меча на терену је постојала само једна екипа. Голови црвено-белих су се ређали, да би на крају другог периода Звезда водила са 6:1. Изабраници Игора Кривошлика су постигли још четири гола и забележили најубедљивију победу у досадашњем току сезоне.

Марко Бркушанин и Угљеша Новаковић су постигли по два гола, док су по један гол дали Андреј Цвик, Лука Вукичевић, Никола Керезовић, Михаил Бучкин, Јевгениј Леонов и Давид Сефич. Погодак за госте постигао је Лука Јарчов.

ЦРВЕНА ЗВЕЗДА – МЕДВЕШЧАК 10:1 (0:1, 6:0, 4:0)

Београд – Ледена дворана Пионир. Гледалаца: 85. Судије: Миланко Проксеус, Ђорђе Фазекаш, Немања Николић, Тибор Фазекаш. Казне: Црвена звезда 8 минута, Медвешчак 6 минута. Пенали: Црвена звезда 1(1).

ЦРВЕНА ЗВЕЗДА: Козак, Ранковић, Бучкин 1 (2ас), У. Новаковић 2, Подунавац (1ас), Сефич 1 (1ас), Вучуревић (1ас), Бјелогрлић, Бркушанин 2 (1ас), Керезовић 1 (3ас), Пајевић, Сабадош (1ас), Анић, Даниел (2ас), Леонов 1, П. Новаковић, Ђумић (1ас), Вукичевић 1, Цвик 1.

МЕДВЕШЧАК: Ивасовић, Николић, Бабић, Фичур, Јанковић, Јарчов 1, Кегаљ, Копричанец, Микулић (1ас), Мирић, Пауловић, Пољак, Шимуновић, Смолец, Тадић, Ведлин, Жижановић.