Нова победа црвено-белих у Континентал Купу

99

Хокејаши Црвене звезде забележили су другу победу у 1. рунди Континентал Купа који се одржава у Београду против Зејтинбурнуа из Истанбула резултатом 4:3 (0:0, 2:1, 2:2).

У првом периоду игре се водила велика борба. Хокејаши оба клуба су на почетку меча наметнули јак темпо, али није било голова. Голмани су били на висини задатка.

Почетак друге трећине донео је први гол. У 22. минуту Иван Анић је прелепим голом донео црвено-белима предност. Звезда је у 27. минуту искористила пауер плеј и удвостручила предност након што је Давид Сефич искористио асистенцију Иље Олонова. И када се чинило да ће наш тим на одмор отићи са два гола предности, турска екипа је 22 секунде пре истека времена смањила резултат на 2:1.

Зејтинбурну је у 47. минуту изједначио на 2:2 преко Серкана Гумуша који је искористио још један пауер плеј у корист своје екипе. Звезда је заиграла много ангажованије у наставку. Посебно мотивисан био је белоруски хокејаш Михаил Бучкин који је донео Звезди нову предност у 51. минуту. Два минута пред крај меча Павле Подунавац је одличним ударцем повећао вођство црвено-белих на 4:2. Коначан резултат поставио је Озкан на 70 секунди до краја меча, након чега су наши хокејаши почели да славе нову победу.

У недељу 1. октобра од 17 часова хокејаши Црвене звезде играју одлучујући меч за пласман у другу рунду Континентал Купа против бугарског Ирбис Скејта из Софије.

ЦРВЕНА ЗВЕЗДА – ЗЕЈТИНБУРНУ ИСТАНБУЛ 4:3 (0:0, 2:1, 2:2)

Београд – Ледена дворана Пионир. Судије: Лехел Гергељи, Тибор Фазекаш, Давид Пердув. Казне: Црвена звезда 14 минута, Зејтинбурну 6 минута.

ЦРВЕНА ЗВЕЗДА: Ранковић, Козак, У. Новаковић, Подунавац 1, Вучуревић, Сефич 1, Олонов (1ас), Анић 1, Сабадош (1ас), Ђумић (1ас), Бркушанин (1ас), Бучкин 1, Пајевић, Леонов, П. Новаковић, Керезовић, Даниел, Стојсављевић, Гачић, Бјелогрлић, Цвик, Вукичевић. Тренер: Игор Кривошлик.

ЗЕЈТИНБУРНУ: Сандирев, Бозаци, Гуреев 1, Озтурк, Војцекивски (1ас), Задојенко (1ас), Кучкин, Димитровичи, Чошкун, Гумуш 1, Ј. Ломакин, В. Ломакин, Карс, Узунали (1ас), Озмен 1, Бакал, Акај, Гок, Камиш, Анлар. Тренер: Ирфан Курудирек.