Победа за почетак сезоне

56

Кошаркаши Црвене звезде мтс отворили су нову такмичарску сезону 2017-2018 победом пошто су у првој пријатељској утакмици победили екипу Вршца 116:79 (28:25, 31:19, 25:15, 32:20).

У утакмици која је одиграна у дворани „Александар Николић“ без присуства публике најефикаснији код црвено-белих био је Милко Бјелица са 23 поена, док је Никола Радичевић убацио 17 поена поена уз 5 асистенција.

После изједначеног почетка, црвено-бели су у последњим минутима уводне четвртине преузели контролу у мечу, а Фелдин је у последња два минута убацио 7 везаних поена, а резултатски је све било решено након серије 20-0 у прва 4 минута друге деонице, у којој су тројке убацивали Радичевић, Фелдин, Дангубић, Бјелица…уз атрактивне поене Лесора за 48:25, а на полувремену на семафору је стајало 59:34.

У другом полувремену тренер Душан Алимпијевић је указао шансу свим играчима који су били у протоколу. На крају треће деонице било је 84:59, а утакмица је завршена резултатом 116:79.

КК Црвена звезда мтс: 4 – Марко Кешељ 6, 5 – Никола Радичевић 17, 6 – Немања Дангубић 6, 7 – Дејан Давидовац 7, 8 – Драган Апић 13, 11 – Стефан Лазаревић 6, 12- Алекса Раданов 3, 14 – Џејмс Фелдин 13, 16 – Стефан Јанковић 4, 20 – Петар Ракићевић, 26 – Матиас Лесор 7, 32 – Никола Јовановић 11, 51 – Милко Бјелица 23.

У следећој утакмици која је на програму 3. септембра, црвено-бели ће у дворани „Миленијум” играти против руског Зенита из Санкт Петербурга.