Црвено-бели убедљиви у Железнику

90

Кошаркаши Црвене звезде мтс забележили су И трећу победу у оквиру Моцарт суперлиге пошто су као гости савладали ФМП у Железнику са 91:64 (22:23,25:14,27:8,17:19).

Пред 600 гледалаца у дворани „ФМП Арена“ најефикаснији код црвено-белих био је Бранко Лазић са 19 поена, док је Марко Симоновић додао 17, а Дион Томпсон 10 скокова.

Утакмица у Железнику у првом полувремену донела је велику борбу у којој су кошаркаши ФМП-а ушли врло борбено и након тројке Човића повели са 8:2. Ипак, црвено-бели су појачали ритам, ухватили прикључак, и до самог финиша прве деонице виђена је изједначена игра, уз предност домаћег тима 23:22. Екипа ФМП-а отворила је другу деониоцу серијом 5:0 након тројке Жижића, али су црвено-бели одговорили серијом у којој су погађали Добрић (2+1), Томпсон (8 скокова у првом полувремену) и најзапаженији појединац првог дела Нејт Волтерс (12 поена). У периоду од 16. до 20.минута при резултату 35:37 кошаркаши Црвене звезде мтс су имали добру деоницу – погађао је Симоновић, а Американац Томпсон накупио је 4 офанзивна скока у једном нападу. Предност је расла до максималних 37:47 на крају првог полувремена, уз поменутог Волтерса, Марко Симоновић је такође био нападачки расположен са 11 убачених поена.

У другом полувремену црвено-бели су након уводних поена Љубичића, још више појачали ритам, из чврсте одбране стизали су лаки поени, након полагања Гудурића, две тројке Лазића и закуцавања Томпсона, па је у 27.минуту било 41:61. До краја утакмице није више било резултатске неизвесности, тренери су ротирали све расположиве играче (Црвена звезда мтс играла без Јовића и Симанића, ФМП без повређеног Апића), а коначни резултат био је 64:91 након убачене тројке Гудурића.

КК Црвена звезда мтс: Волтерс 12, Томпсон 6 + 10 скокова, Дангубић 9, Митровић 5+4ск, Лазић 19 (шут 6-3 за три поена, 6-4 за два), Добрић 5, Симоновић 17, Ракићевић 2, Џенкинс, Гудурић 8, Кузмић 6, Бјелица 2.

Црвено-бели ће наредно коло дочекати као једини непоражени тим у Моцарт Суперлиги са скором 3-0, а у наредном колу екипа Црвене звезде мтс дочекује Мега Лекс у дворани „Александар Николић“ (уторак 2. мај).

Претходни текстБожовић: Важан и тежак меч пред нама
Следећи текстИН МЕМОРИАМ: Радован Пантовић (1921-2017)