Црвена звезда изборила мајсторицу у финалу

85

Одбојкаши Црвене звезде изједначили су у финалној серији плеј-офа Суперлиге Србије на 2:2 и заказали мајсторицу за среду 26. април у Новом Саду. Звезда је у четвртом мечу славила са 3:1, по сетовима 22:25, 25:15, 25:15, 25:19.

Наши одбојкаши су ушли доста несигруно у утакмицу. На почетку су правили доста грешака што су Новосађани искористили и повели са 2:8, а Кобиљски је искористио и други тајм аут. До техничког било је 5:12 за госте. Звездин тренер је доста мењао, па је уместо Милутиновића ушао капитен Мунћан, а Благојевића је заменио Гмитровић. Војводина је стигла до највеће предности 9:18, а Звезда је тада заиграла много боље. На сервис Машуловића везали су Београђани пет поена и смањили на 17:20. Након блока Мунћана наш тим је пришао на само поен заостатка (21:22). Ипак Војводина долази до две везане меч лопте, Гмитровић шаље лопту у аут и гости су повели – 22:25.

На почетку другог сета ривали су се смењивали у вођству да би на половини овог периода игре Звезда повела са 12:9. Наставила је наша екпа са серијом и брзо стигла до 15:10. Везали су Београђани још пет поена, а блок Мунћана донео је нашем тиму девет поена предности (21:12). Мирно су првиели сет крају и преко Стојсављевића изједначили – 25:15.

Београдски црвено-бели су наставили са сјајном игром. У свим сегметнима игре наши одбојкаши су надиграли Војводину. Повели су изабраници Драгана кобиљског са 6:3, било је и 10:7, а на техничком тајм ауту наша екипа је водила са 12:8. Звезда је везала четири поена, а аблок Нејића био је поен за вођство од 16:10. Домаћи су постепено повећавали предност, а након Гмитровићевог поена за 21:13, тренер гостију је искористио и други тајм аут. Са четири узастопна поена Звезда је преокренула резултат у сетовима – 25:15.

Гости су заиграли боље у четвртом сету. Повели су са 7:10, али је Звезда одмах изједначила. Серијом од три поена, после блока Милутиновића, наш тим је преокренуо резултат у своју корист 14:12. Наши одбојкаши су са четири поена у низу на сервис одличног Петровића повели са 20:15. Након тајм аута који је затражио Кобиљски „лале“ су смањиле на 22:19, али је Звезда са три везана поена решила меч у своју користи и изборила мајсторицу – 25:19.

Резултат у финалној серији плеј-офа Суперлиге Србије је изједначен 2:2. Пети и одлучујући меч у борби за шампионску титулу на програму је у среду 26. априла у Новом Саду.

ЦРВЕНА ЗВЕЗДА – ВОЈВОДИНА НС СЕМЕ 3:1 (22:25, 25:15, 25:15, 25:19) – Резултат у серији: 2:2
Београд – Дворана: УСЦ Вождовац. Гледалаца: 500. Судије: Александар Петровић и Мирко Јанковић. Трајање меча: 107 минута.
ЦРВЕНА ЗВЕЗДА: Јевтић (либеро), Самарџић, Петровић 1, Гмитровић 23, Машуловић 8, Милутиновић 2, Нејић 13, Стојсављевић 14, Мунћан 6, Благојевић 2. Нису играли: Штавлић, Вељовић. Тренер: Драган Кобиљски.
ВОЈВОДИНА: Симић 5, Вучићевић 1, Илинчић, Станковић 4, Премовић 17, Кујунџић 9, Пековић (либеро), Мехић 13, Радовић, Тодоровић, Перић 1. Није играо: Надаждин. Тренер: Неџад Османкач.