Црвено-бели лако кроз „Дудову шуму“

88

Кошаркаши Црвене звезде мтс победом су започели Моцарт Суперлигу Србије, пошто су у дворани „Дудова шума“ у Суботици, савладаи домаћи Спартак са 89:54 (20:10, 24:13, 19:14, 26;17).

Пред 1000 гледалаца, најефикаснији код црвено-белих били су Милко Бјелица са 21, и Марко Симоновић са 18 поена (шут за три поена 8-6).

Бранилац титуле у домаћем шампионату, оправдао је улогу великог фаворита у овом мечу, а након вођства 10-9, црвено-бели су појачали ритам, и серијом поена Милка БЈелице, створили прву осетнију предност у финишу прве четвртине (20-10).

У наставку, и до краја првог полувремена, виђена је иста слика на терену, а након двојке Томпсона било је 24-13. Предност је почела да расте када се распуцао Марко Симоновић, који је „везао“ неколико тројки (4 за само три минута на паркету), а тачку на и у првом полувремену ставио је Чарлс Џенкинс који је убацио далеку двојку са коначних 44-23.

У другом делу, тренер Дејан Радоњић је поделио минутажу и указао шансу свим играчима, док је Марко Симоновић поново у два напада „везао“ две тројке за 54-32, а предност већу од 20 поена, након тога је одржао и Томпсон са 4 везана поена.

До краја утакмице, црвено-бели су одржавали ритам, последњу деоницу добили су резултатом 26-17 за коначних 89:54 и стартну победу у Моззарт суперлиги Србије.

Црвено-бели су како је и било најављено, овај меч одиграли без Стефана Јовића и Бранка Лазића.