Црвено-беле изједначиле у финалу плеј-офа

108

Кошаркашице Црвене звезде савладале су Радивој Кораћ у другом мечу финала плеј-офа, 64:52 (18:12, 20:12, 15:12, 11:16) и изједначиле у финалној серији на 1:1! Најефикаснија је била Јелена Јовановић са 18 поена.

Знале су црвено-беле девојке да морају и могу боље да пруже од издања у суботу, да би дошле до изједначења. Ниједна екипа није успела да се на почетку меча одвоји и направи предност, све до тројке Милице Бојовић у 6.минуту, којом је најавила серију 8-0 црвено-белих за крај прве четвртине, 18:12. Црвена звезда је имала константну предност у наставку меча и потпуну контролу утакмице. Тројком Марије Прље и дефанзивним скоком Јелене Јовановић, Звезда на одмор иде са +14, 38:24.

Мини серијом Мине Ђорђевић је почело друго полувреме, а већ до средине треће четвртине црвено-беле су водиле 51:30, након поена Александре Катанић. До краја меча, екипа Радивој Кораћ није угрозила вођство Звездем али је уложила велики напор да смањи разлику, јер је победник већ био познат, у чему су и успели за коначних 64:52.

Најефикаснија је била Јелена Јовановић са 18 поена, 11 је додала Мина Ђорђевић. У екипи Радивој Кораћ, Спасојевић је постигла 16 поена.

Трећа утакмица је 8. или 9. априла, поново у „Шумицама“, четврта 12. априла и евентуална пета 19. априла 2017.

ККЖ Црвена звезда: И.Катанић 7 (4укл), Прља 8 (4ск 5ас), Зукановић, А.Катанић 5 (6ск 3ас 3укл), Ћирић, Ђокић, Наумчев 2 (2ск), Бојовић 3 (2ск 1ас), Ђорђевић 11 (5ск 3ас 3укл), Стјепановић 7 (3ск 2ас 3укл 2блк), Јовановић 18 (4ск 2ас 2укл), Мишељић 3 (5ск 2блк). Тренер: Драган Вуковић.

Претходни текстЛуковић: Успех после пет година
Следећи текстЛе Талек: 50. утакмица за памћење