Црвено-бели у финалу плеј-офа!

92

Одбојкаши Црвене звезде пласирали су се у финале плеј-офа Суперлиге Србије пошто су са 3:1 у победама савладали Нови Пазар. У четвртом мечу полуфиналне серије црвено-бели су славили са 3:2, по сетовима 25:22, 23:25, 25:20, 19:25, 15:13.

На почетку меча ривали су били равноправни, а на технички тајм аут гости су отишли са минималним вођством (11:12). Пазарци су направили две везане грешке, а црвено-бели су са четири узастопна поена, после блока Милутиновића, преокренули резултат на 16:13. Звезда је у завршници повећала своју предност на 22:18. Гости су смањили на 23:21, а Кобиљски је у игру уместо Милутиновића убацио Мунћана који је донео нашем тиму три сет лопте. Другу је искористио Стојсављевић за Звездино вођство – 25:22.

Екипе су се смењивале у вођатву на почетку другог периода игре, а Звезда је на техничком тајм ауту имала два поена вишка (12:10). После ас сервиса Машуловића тренер гостију је затражио први тајм аут, након чега је Нови Пазар изједначио 14:14. Преокренули су гости резултат у своју корист на 15:17, па је Кобиљски затражио предах. Било је 18:22 када је Звездин стартег искористио и други тајм аут, а наши одбојкаши су нанизали три поена на сервис Милутина Нејића и пришли на само поен заостатка. Црвено-бели су преко Стојсављевића изједначили на 23:23, али гости први долазе до сет лопте. Благојевић је изблокиран, а Пазарци су стигли до изједначења – 23:25.

Одбојкаши Црвене звезде повели су са 12:7, а убрзо је наш тим везао три поена за вођство од 15:8. Смањили су гости на 18:13, а потом и на 19:16. Ипак, црвено-бели су заиграли храбро и са два узастопна поена Нејића су поново дошли до убедљиве предности 22:17. Након тајм аута Кобиљског Звезда је дошла до пет сет лопти, а Стојсављевић користи другу за ново вођство – 25:20.

Гости су у четвртом сету први дошли до озбиљније предности од 8:12. Београђани су узвратили и смањили на 13:14, па је тренер гостију затражио први тајм аут. Брзо су Пазарци повратили предност коју су имали 14:18, а Кобиљски је у тим тренуцима искористио оба тајм аута. Ипак, црвено-бели нису успели да се врате, па је Нови Пазар изједначио и меч увео у тај брејк – 19:25.

Црвено-бели су на почетку одлучујућег сета повели са 6:3, па је Стефановић затражио први тајм аут. Иако су гости успели мало да се примакну, Благојевић је блокирао, а Црвена звезда је на промени страна имала вођство од 8:5. Пазарци су поново пришли Звезди на само поен заостатка, али је наш тим издржао нападе и блоком Мунћана дошао до вођства од 12:9. Кобиљски је искористио други тајм аут код вођства од 13:11. Дошла је Звезда до три меч лопте, али су гости пружили јак отпор, неутралисали две, а код треће су погрешили, па су црвено-бели почели да славе пласман у финале – 15:13.

Одбојкаши Црвене звезде савладали су Нови Пазар са 3:1 у полуфиналу плеј-офа Суперлиге. У финалу плеј-офа наши одбојкаши ће играти против Војводине НС семе. Шампион Србије постаће екипа која прва оствари три тријумфа у серији.

ЦРВЕНА ЗВЕЗДА – НОВИ ПАЗАР 3:2 (25:22, 23:25, 25:20, 19:25, 15:13) – резултат у серији: 3:1
Београд – Дворана: УСЦ Вождовац. Гледалаца: 250. Судије: Игор Миљковић и Александар Петровић. Трајање меча: 129 минута.
ЦРВЕНА ЗВЕЗДА: Јевтић (либеро), Самарџић 1, Петровић, Гмитровић 1, Машуловић 10, Милутиновић 5, Нејић 17, Стојсављевић 15, Мунћан 3, Благојевић 24. Нису играли: Шкрбић, Вељовић. Тренер: Драган Кобиљски.
НОВИ ПАЗАР: Ристић 17, Хас. Затрић, Лопар 10, Даца 6, Шормаз 1, Зуковић (либеро), Божовић, Хам. Затрић, Радосављевић 19, Симић, Хамзагић 27. Није играо: Оковић. Тренер: Саша Стефановић.

Претходни текстБожовић: Озбиљним приступом до победе