Црвена звезда води у полуфиналу плеј-офа!

103

Одбојкаши Црвене звезде победили су Нови Пазар у трећем мечу и повели са 2:1 у полфуиналној серији плеј-офа Суперлиге Србије. Наши одбојкаши славили су резултатом 3:1, по сетовима 23:25, 25:21, 25:16, 25:18.

Црвено-бели су добро започели меч. Повели су са 5:2 и 7:3, али су онда стали. Нови Пазар је изједначио на 8:8. Након три узастопа поена Пазарци су повели са 13:14. Звезда узвраћа и преокреће резултат у своју корист 19:18. Играо се поен за поен, а гости долазе до сет лопте коју одмах користе и долазе до вођства – 23:25.

На почетку другог периода игре Звезда је стекла вођство које је одржавала до техничког тајм аута – 12:8. Повећала је наша екипа своју предност на 16:10, када је Благојевић везао два аса, а потом и на 19:11, преко Нејића и Стојсављевића. Пазарци се нису предавали. Смањили су на 23:19, натерали Кобиљског на први тајм аут, а одмах потом су везали још два поена, па је наш тренер искористио и други тајм аут. У правом трнутку тргли су се црвено-бели и преко Благојевића дошли до три сет лопте, а Машуловић је већ прву искористио и донео Звезди изједначење – 25:21.

Звезда је наставила са одличном игром и у трећем сету. Повели су изабраници Драгана кобиљског са 8:3, а након два поена гостију нанизали су седам поена и дошли до двоцифрене предности 15:5. Било је јасно да ће Београђани до преокрета. Сачували су стечено вођство и са 25:16 повели 2:1 у сетовима.

Слично као у претходном сету црвено-бели су се на почетку четвртог „одлепили“ од гостију и на техничком тајм ауту имали вођство од 12:6. Међутим, овога пута Пазарци су успели да смање разлику и приђу на два поена заостатка 13:11. Након блока Стојсављевића тренер гостију је морао да затражи тајм аут, а на семафору је писало 16:12 за наш тим. У завршници Звезда је преко Благојевића повећала предност и након две везане грешке гостију дошла на корак од зацртаног циља 22:15. Мирно је Звезда решила четврти сет и са резултатом 25:18 савладала Нови Пазар, па је тако дошла на корак од пласмана у финале плеј-офа.

Црвена звезда води са 2:1 у полуфинаној серији плеј-офа и недостаје јој једна победа за пласман у финале. Прву прилику да то учине наши одбојкаши имаће у уторак 4. априла од 16,30 часова када ће поново угостити Нови Пазар у дворани УСЦ Вождовац.

ЦРВЕНА ЗВЕЗДА – НОВИ ПАЗАР 3:1 (23:25, 25:21, 25:16, 25:18) – резултат у серији: 2:1
Београд – Дворана: УСЦ Вождовац. Гледалаца: 450. Судије: Владимир Симоновић и Владимир Цветковић. Трајање меча: 97 минута.
ЦРВЕНА ЗВЕЗДА: Јевтић (либеро), Петровић 5, Машуловић 8, Милутиновић 8, Нејић 14, Стојсављевић 11, Мунћан 1, Благојевић 22. Нису играли: Шкрбић, Самарџић, Гмитровић, Вељовић. Тренер: Драган Кобиљски.
НОВИ ПАЗАР: Ристић 11, Хас. Затрић, Лопар 7, Даца 2, Шормаз 5, Зуковић (либеро), Божовић, Радосављевић 14, Хамзагић 13. Нису играли: Хам. Затрић, Симић. Тренер: Саша Стефановић.