Кадети Звездe освојили Куп Београда

73

Кадети Црвене звезде освојили су прошле недеље Куп Београда у рагбију 9.

Прво овогодишње такмичење на отвореном за млађе категорије одржано је на стадиону ФК Херој Полет у Јајинцима. Част да отворе сезону припала је кадетима, који су се борили за Куп Београда у рагбију 9. На турниру су учествовала три клуба Партизан, Црвена звезда и Дорћол.

Најинтересантнија утакмица била је финална утакмица између Партизана и Црвене звезде. Партизан је одлично отворио меч и након четири минута имао је предност од 8:0. Звезда је узвратила минут касније есејем Уроша Голубовића. Ипак, на паузу Партизан одлази са предношћу од 12:4.

Партизан је био бољи ривал и тешко да је тада ико могао да претпостави да ће се на крају утакмице радовати наши играчи. Промену није наговештавао ни почетак другог полувремена. Тек у 11. минуту црвено-бели су есејем Бојана Бешевића смањили резултат на 12:8. Партизан је одмах узвратио преко Ненада Ћерима и поново повећао разлику на 16:8. У последња три минута, дошло је до великог преокрета у коме су наши рагбисти са три есеја потпуно преокренули резултат и стигли до тријумфа. Најпре је у 12. минуту есејем Златка Бајрамија резултат смањен на 16:12. Минут касније Милош Марић је поравнао резултат на 16:16, а у надокнади времена Урош Голубовић је донео победу Црвеној звезди.