Црвена звезда вицешампион Србије

119

Хокејаши Црвене звезде поражени су и у другој утакмици финалне серије плеј-офа Првенства Србије од Београда резултатом 1:2 (0:1, 1:0, 0:1), па су на тај начин постали вицешампиони Србије.

Хокејаши Београда освојили су први трофеј шампиона државе у клупској историји.

Српског МОЛ лигаша је до тријумфа у изузетном мечу играном у новосадском „Спенсу“ одвео словачки интернационалац Самир Салији који је са два гола у „пауер плеју“ у првој и трећој трећини донео предност свом клубу. Руски нападач Александар Зубрицки донео је изједначење црвено-белима сјајним ударцем у другом делу игре, али је Салији поготком 11 минута пре краја донео велику победу Београду.

Меч у Новом Саду био је много неизвеснији него онај у среду игран у „Пиониру“ (Београд славио са 7:2), Звезда је пружила изузетан отпор фаворизованом ривалу, али није успела да избори одлучујућу трећу утакмицу у серији.

ЦРВЕНА ЗВЕЗДА – БЕОГРАД 1:2 (0:1, 1:0, 0:1)
Нови Сад – Ледена дворана „Спенс“. Судије: Фазекаш Тибор и Фазекаш Ђорђе. Казне: Црвена звезда 8 минута, Београд 14 минута.
ЦРВЕНА ЗВЕЗДА: Белински (31 одбрана), Јешић, Леонов, Николић, Пајевић, Сабадош, Сољанкин-Пастернак, Живић, Бухкин, В. Драговић (1ас), Гачић, Главоњић, Ивковић, Зубритски 1.
БЕОГРАД: Трифонов (25 одбрана), Алберс, Арвај, Бркушанин, Црноглавац, Јанковић (1ас), Подунавац, Ристић, Чуковић, Филиповић, Миловановић (1ас), Огризовић, Салији 2, Тројановић, Таркот, Вучуревић.