Пораз црвено-белих у првом мечу финала плеј-офа

99

Хокејаши Црвене звезде изгубили су у првом мечу финалне серије плеј-офа Првенства Србије од екипе Београда резултатом 7:2 (4:0, 1:1, 2:1).

Хокејаши Београда до тријумфа су стигли после одличне игре у првој трећини, када су стигли до велике предности од 4:0, после које је повратак црвено-белих практично био немогућа мисија.

У екипи Црвене звезде по један гол и асистенцију забележио је Александар Зубрицки, док се у стрелце уписао и Евгени Леонов.

Најефикаснији у редовима победника био је Марко Миловановић са два гола, док је најбољу партију пружио Самир Салији који је уз постигнут гол забележио и три асистенције. Стрелци за номиналног домаћина били су и капитен Димитрије Филиповић, Срђан Ристић, Кевин Алберс и Марко Бркушанин.

Победник финала и нови шампион Србије постаће екипа која прва стигне до два тријумфа у серији. Други меч финалне серије на програму је већ у петак, а због заузетости ледене дворане „Пионир“ услед турнира у уметничком клизању „Београдски трофеј“, утакмица ће на предлог СКХЛ Црвена звезда бити одиграна у леденој дворани „Спенс“ у Новом Саду, с почетком у 20,15 часова.

БЕОГРАД – ЦРВЕНА ЗВЕЗДА 7:2 (4:0, 1:1, 2:1)
Београд – Ледена дворана „Пионир“. Судије: Фазекаш Ђорђе и Пердув Давид. Казне: Београд 16 минута, Црвена звезда 16 минута.
БЕОГРАД: Трифонов, Алберс 1, Арвај (1ас), Бркушанин 1, Црноглавац, Јанковић (1ас), Подунавац (1ас), Ристић 1 (1ас), Чуковић, Филиповић 1 (1ас), Миловановић 2, Огризовић, Салији 1 (3ас), Тројановић, Туркот, Вучуревић (1ас).
ЦРВЕНА ЗВЕЗДА: Белински, Јешић, Леонов 1, Николић, Пајевић, Сабадош, Сољанкин-Пастернак (1ас), Живић, Анђелковић, Бухкин, В. Драговић, М. Драговић, Гачић, Главоњић, Ивковић, Зубритски 1 (1ас).

Претходни текстДенис Давидов: У Београду као код куће