Црвена звезда повела у полуфиналу

109

Кошаркаши Црвене звезде победили Будућност са 82:67 пред 6000 гледалаца и повели са 1:0 у полуфиналној серији плеј офа АБА лиге. Друга утакмица 28.марта у Подгорици.

Кошаркаши Црвене звезде мтс победили су Будућност ВОЛИ у првом полуфиналном мечу плеј-офа АБА лиге – 82:67 (21:17, 22:14, 19:18, 20:18)

Гудурић и Симоновић са по 18 поена били су најефикаснији у победничкој екипи. Гудурић је тројке шутирао 4/7, Симоновић 3/5, а истакао се и центар Огњен Кузмић са 14 поена, уз шут за два поена 5/5.

Црвена звезда је одбранила домаћи терен и у другој утакмици у Подгорици 28. марта има прву меч лопту за финале.

Изабраници Дејана Радоњића без проблема уписали су трећи тријумф ове сезоне против Будућности, водили су практично цео меч, а разлика је највише износила 20 поена средином треће четвртине.

Прва четвртина донела је изједначену, борбену утакмицу на обе стране терена пред пуном халом „Александар Николић“. Екипе су се у уводним минутима смењивале у вођству, да би Звезда средином деонице успоставила контролу и почела да „гради“ предност.

Црвено-бели после првог полувремена имали предност од 12 поена, 43:31.

Прво полувреме обележила је сјајна борбеност Бранка Лазића који се у борби за лопту бацио у публику и добио овације навијача у хали „Александар Николић“, а најефикаснији после 20 минута били су Кузмић са 14 и Симоновић са 13 поена.

У трећој деоници, поенима Симоновића и Џенкинса, након тога и „везаним“ тројкама Гудурића, Црвена звезда је стекла двоцифрену предност и успевала да је одржи током финиша утакмице, и поред чињенице да су гости претили тројкама Врањеша, црвено-бели су мирном завршницом савладали госте из Подгорице.

Подгоричане су предводили Канађанин Овен Класен са 12 и Немања Врањеш са 11 поена.

КК Црвена звезда мтс: Волтерс 7,Томпсон 2, Дангубић 5, Митровић, Лазић 2, Симоновић 18,Ракићевић, Џенкинс 8+7 ас,Гудурић 18 (за три 7-4),Кузмић 14, Бјелица 8.