Звезда освојила 2. место пред плеј-оф

83

Одбојкашице Црвене звезде забележиле су тријумф у утакмици последњег 18. кола лигашког дела Суперлиге Србије против МД Зрењанина резултатом 3:1, по сетовима 25:23, 24:26, 25:21, 25:19.

Црвено-беле су одлично „отвориле“ меч. Повеле су са 5:2, па 8:3, а било је и 10:4 за наш тим. Међутим, гошће су ухавтиле прикључак серијом од четири поена, а након техничког тајм аута дошле су и до изједначења (12:12). Након поена Катарине Чанак Зрењанинке су нанизале седам поена и стигле су до убедљивог вођства. Ипак, изабранице Мирјане Мусулин се нису предавале. Уследила је Звездина серија од шест поена, на сервис Миле Ђорђевић, па је наш тим изједначио (19:19). Гошће су водиле 20:22 када је Звезда у самој завршници преокренула и дошла до две сет лопте. Другу је искористила Николина Лукић за вођство нашег тима – 25:23.

Звездине одбојкашице ус брзо сустигле почетно вођство Зрењанина, након чега су екипе до техничког тајм аута биле изједначене (12:12). Гошће су слично као у претходном периоду игре везале пет поена, а црвено-беле су предвођене Катарином Чанак успеле да се врате резултатски у други сет. Марковићева је везала три поена (2 аса) за предност Зрењанинки од 20:23. Звезда је узвратила и одличним блоком Николине Лукић спасила сет лопту за 24:24. Миленковићева је направила сервис грешку, а Копривица је искористила нову сет лопту за гошће које су изједначиле – 24:26.

Слично као и у претходна два периода игре екипе су се смењивале у вођству све до резултата 16:17 за гошће. Црвено-беле су тада на сервис Милке Стијпић (2 аса) нанизале пет поена и стекле опипљиву предност у завршници (21:17). Наше одбојкашице су успеле да сачувају предност и блоком Николине Лукић дођу до новог вођства – 25:21.

На половини четвртог сета Звездине даме су стекле предност од 15:11. Гошће су смањиле заостатак на два поена (19:17), али је наш тим у самој завршници везао четири поена за 24:18. Другу меч лопту црвено-беле су искористиле и оствариле 13. победу у лиги – 25:19.

Након ове победе Црвена звезда је освојила 2. место на табели Суперлиге са 13 победа и 5 пораза уз 40 бодова. У четвртфиналу плеј-офа црвено-беле ће се састати управо са МД Зрењанином. Четвртфинална серија се игра на две победе, а изабранице Мирјане Мусулин ће имати предност домаћег терена.

ЦРВЕНА ЗВЕЗДА – МД ЗРЕЊАНИН 3:1 (25:23, 24:26, 25:21, 25:19)
Београд – Дворана: УСЦ Вождовац. Гледалаца: 100. Судије: Зоран Радовановић и Ђорђе Стевановић. Трајање меча: 105 минута.
ЦРВЕНА ЗВЕЗДА: Трнић 8, Секулић 1, Чанак 6, Јакшић 3, Вукомановић (либеро), Радмиловић 2, Ђорђевић 1, Миленковић 24, Стијепић 17, Лукић 14. Нису играле: Букилић и Ашоња. Тренер: Мирјана Мусулин.
МД ЗРЕЊАНИН: Копривица 12, Павловић 16, Иричанин 8, Марковић 9, Николић 9, Папак, Поповић (либеро), Фрајтовић 4, Мичета, Сарић, Ђурђевић 1. Није играла: Праштало. Тренер: Дејан Десница.