Пораз Црвене звезде у другом мечу полуфинала

144

Хокејаши Црвене звезде доживели су пораз у другој утакмици полуфиналне серије плеј-офа Првенства Србије од Војводине резултатом 4:5 (2:0, 1:2, 1:2, 0:1), „златним голом“ Рејмонда Матавашиша у четвртом минуту продужетка.

Наши хокејаши су први пут поражени ове сезоне од Новосађана, после пет овосезонских тријумфа, упркос вођству од два гола у првој трећини, Војводина је преокренула вођство Звезде од 3:2 и стигла до предности четири и по минута пре краја.

Ипак, наши хокејаши су 43 секунде пре краја успели да изборе продужетак голом Ивана Главоњића, да би канадски интернационалац Рејмонд Матавашиш минут и по пре краја продужетка одбитак после шута Виктора Ченгерија спровео у мрежу за велико славље гостију и продужетак полуфиналне серије.

Трећи меч серије распоредом је планиран за 15. март, такође у Београду, али ће због обавеза јуниорских репрезентативаца Србије из редова Црвене звезде на Светском првенству за играче до 18 година у Новом Саду (од 13. до 19. марта) он бити померен за 21. март, због чега ће бити одложен и почетак финалне серије.

ЦРВЕНА ЗВЕЗДА – ВОЈВОДИНА 4:5 (2:0, 1:2, 1:2, 0:1)
Београд – Ледена дворана „Пионир“. Судије: Ђокић Александар и Фазекаш Ђорђе. Казне: Црвена звезда 16 минута, Војводина 10 минута.
ЦРВЕНА ЗВЕЗДА: Белински (31 одбрана), Јешић, Николић, Сољанкин-Пастернак 1 (1ас), Живић 1, Бухкин, Даниел, М.Драговић, Гачић, Главоњић 1 (2ас), Таракан, Вуковић, Зубритски 1 (2ас).
ВОЈВОДИНА: Белић (27 одбрана), Дроздик, Ганер, Јерковић 1, Малетић, Милићевић (1ас), Томашевић, Тумбас 1, Бабић 2, Ченгери (2ас), Екмешчић, Лаптев, Матавашиш 1, Меселџић, Николић (1ас).

Претходни текстМанојловић: Веровао сам у преокрет
Следећи текстАнђелковић: „Не жалите дланове, не жалите руке”