Нерешено у првом мечу четвртфиналног дербија

78

Рукометаши Црвене звезде и Партизана играли су нерешено у првом мечу четвртфинала Купа Србија, 26:26 (13:13). Најефикаснији је био Матичић са 5 голова.

Нерешен и активан резултат Црвеној звезди донео је Милош Продановић голом у последњој секунди, уз звук сирене, погодио за реми. Тренер Ненад Перуничић је у првом полувремену играо са другом поставом, условно речено. Партизан је већи део првог полувремена био у предности, али су црвено-бели дошли до егала до краја први 30 минута.

При крају првог полувремена дошло је до тешког судара након борбе за лопту између крила Партизана Јовановића и Звездиног голмана Љубеновића. Љубеновић и Јовановић нису наставили меч.

У наставку меча, шансу су је добила прва постава, Звезда брзо дошла до плус 3, међутим црно-бели су узвратили серијом 4:0, и у последња два минута ушли са вођством 26:24. Партизан је имао прилику преко Стевановића да реши утакмицу, али његов ударац је изблокиран, а Продановић је погодио уз звук сирене за коначних 26:26.

Црвена звезда у суботу од 19 часова у Новом Саду игра дерби утакмицу 20.кола Суперлиге против Војводине.

Реванш утакмица четвртфинала Купа Србије на програму је 30.марта.

Партизан – Црвена звезда 26:26 (13:13)

Београд, дворана: УСЦ „Вождовац“, Бањица. Гледалаца: 150. Судије: Ковач (Косовска Митровица), Милосављевић (Звечан). Седмерци: Партизан 7 (6), Црвена звезда 2 (2). Искључења: Партизан 10, Црвена звезда 8 минута.

ПАРТИЗАН: Јовановић, Радивојевић 1, Живковић 12 (6), Стојановић, Миленковић 3, Милутиновић, Михајлов, Пижурица 2, Ђуричић 4, Трнавац (7 одбрана), Стевановић 3, Ивановић 1, Гленџа, Радовић, Перовић. Тренер: Ненад Максић

ЦРВЕНА ЗВЕЗДА: Шотић 2, Павловић 4, Мошић 2, Ћоровић 1, Продановић 1, Андрејевић, Палевић 2, Љубојевић 1, Љубеновић (10 одбрана, седмерац), Милосављевић 2, Златановић (6 одбрана), Матичић 5 (2), Д. Бабић 3, Кљајић 2, Леовац, А. Бабић 1. Тренер: Ненад Перуничић

Претходни текстЛе Талек: Показали смо карактер