Црвено-бели повели у полуфиналу плеј-офа

122

Хокејаши Црвене звезде повели су у полуфиналној серији плеј-офа Првенства Србије против Војводине, победом у Новом Саду резултатом 6:2 (2:0, 3:2, 1:0).

Београдски црвено-бели питање победника решили су у првој половини утакмице када су стигли до убедљивих 4:0 које домаћин, упркос већем притиску на гол наших хокејаша (однос шутева 34-24) није могао да угрози.

Звезду је до тријумфа поново предводио сјајни тандем Бухкин – Зубрицки, само су два хокејаша заменила улоге из лигашког дела сезоне. Први стрелац шампионата Александар Зубрицки је чак четири пута асистирао саиграчима на овом сусрету, док је најбољи асистент лиге Михал Бухкин забележио „хет-трик“.

По гол и две асистенције у редовима нашег тима уписали су Марк Сољанкин Пастернак и Иван Главоњић, док је у листу стрелаца своје име додао и млади репрезентативац Владимир Живић. С друге стране, у домаћем тиму оба гола постигао је Милан Николић.

На голу Црвене звезде сјајан је био Витали Белински са 32 одбране, док је домаћи чувар мреже Иван Белић зауставио 18 шутева.

Други меч серије на програму је у четвртак у 18.30 часова у леденој дворани „Пионир“. У другом полуфиналу састају се Београд и Партизан.

ВОЈВОДИНА – ЦРВЕНА ЗВЕЗДА 2:6 (0:2, 2:3, 0:1)
Нови Сад – Судије: Ђорђе Фазекаш и Тибор Фазекаш. Казне: Војводина 24 минута, Црвена звезда 22 минута.
ВОЈВОДИНА: Белић (18 одбрана), Дроздик, Ганер, Јерковић, Малетић, Милићевић, Милојковић, Тумбас, Бабић, Ченгери, Екмешчић, Лаптев, Матавашиш, Меселџић, Николић 2.
ЦРВЕНА ЗВЕЗДА: Белински (32 одбране), Јешић, Николић, Сољанкин-Пастернак 1 (2ас), Живић 1, Бухкин 3, Даниел (1ас), Драговић, Гачић, Главоњић 1 (2ас), Таракан, Вуковић, Зубритски (4ас).