Нови пораз Звездиних одбојкаша

59

Одбојкаши Црвене звезде доживели су још један пораз пред својим навијачима у Суперлиги Србије. Црвено-бели су у 17. колу изгубили од Јединства резултатом 2:3 (25:19, 27:25, 20:25, 21:25, 7:15).

Звездини одбојкаши су добро почели меч. До вођства су дошли када су средином првог сета повели са 15:9, а потом у самој завршници са четири узастопна поена решили тај период игре са 25:19.

Други сет је био врло узбудљив. Ниједна екипа није успела да се резултатски одвоји од ривала, па се ушло у неизвесну завршницу. Прво је Звезда преко Гмитровића дошла до сет лопте, да би гости преокренули и имали прилику да изједначе резултат. Ипак, црвено-бели поенима Гмитровића и Благојевића и грешком ривала освајају сет и повећавају вођство – 27:25.

Наредна два сета освајају одбојкаши Јединства који су још једном показали да су врло искусна и веома добра екипа. Средином трећег периода игре Јединство је нанизало четири поена и стечену предност је очувало до краја сета – 20:25. Следећи сет су преломили у завршници и меч увели у пети одлучујући сет – 21:25.

Одмах на старту петог сета гости су повели са 1:8 и практично решили питање победника. Наде за црвено-беле више није било који су на крају доживели други узастопни пораз – 7:15.

Наредног викенда на програму је последње коло лигашког дела Суперлиге, а одбојкаши Црвене звезде ће гостовати лидеру Војводини НС семе.

ЦРВЕНА ЗВЕЗДА – ЈЕДИНСТВО (СП) 2:3 (25:19, 27:25, 20:25, 21:25, 7:15)
Београд – Дворана: УСЦ Вождовац. Гледалаца: 70. Судије: Ђорђе Зеленовић и Горан градински. Трајање меча:
ЦРВЕНА ЗВЕЗДА: Шкрбић 2, Јевтић (либеро), Петровић 1, Гмитровић 7, Машуловић 4, Милутиновић 5, Нејић 10, Стојсављевић 14, Мунћан 3, Благојевић 20, Вељовић 2. Није играо: Самарџић. Тренер: Драган Кобиљски.
ЈЕДИНСТВО: Милић 13, Пешут 5, Радишић 1, Мајсторовић (либеро), Јовановић 14, Пајић 26, Матијашевић 7, Мицић, Паравиња 1, Рољић 14. Није играо: Радивојевић. Тренер: Жељко Вукелић.