Црвена звезда мтс лако до полуфинала КРК

59

Кошаркаши Црвене звезде мтс пласирали су се у полуфинале купа Радивоја Кораћа, пошто су у другој четвртфиналној утакмици савладали лидера КЛС екипу Вршца 99:47 (30:7,,27:10,24:15,18:15). Најефикаснији Марко Симоновић са 19 поена.

Црвено-бели су у пуној дворани „Чаир“ уз бучну подршку бројних навијача нашег клуба, цео посао у првој утакмици обавили већ у првом полувремену које су добили резултатом 57:17, а првотимац Црвене звезде Марко Симоновић убацио је у првом делу (играо 10 минута) 17 поена.

Црвено-бели који су наступили без Бјелице, Волтерса и Дангубића су од почетка меча наметнула препозатљиву игру са изузетно јаком игром у одбрани, која је донела лаке поене из полуконтри и контри за брзих 6:0 на старту, а после тројке Марка Гудурића Звезда је у 8. минуту први пут дошла до двоцифрене предности од 19:7. До краја првог периода Црвена звезда се у потпуности разиграла и имала је огромних 30:7 после 10 минута.

И у наставку утакмице црвено-бели су наставили са ангажованом игром, већ у 14.минуту након тројке Џенкинса било је +32 (42:10), у 25.минуту било је 63:22, након закуцавања Бранка Лазића, а рекордних 81:32 било је након лепог продора Петра Раккићевића. Тренер Дејан Радоњић је током другог полувремена и до краја меча равномерно распоредио минутажу и указао шансу и осталим играчима, па је Црвена звезда стигла до лаке и заслужене победе и пласмана у полуфинале у коме ће се састати са екипом ФМП-а који је био бољи од екипе Спартака 77:58.

Тај полуфинални меч игра се у суботу од 17 часова.

КК Црвена звезда мтс: Томпсон 12+6ск, Митровић 12+10 ск , Лазић 4, Симанић 8, Добрић 6, Симоновић 19, Џенкинс 9, Гудурић 13, Јовић 4, Кузмић 7.

Претходни текстДоналд: Навијачи, видимо се у суботу
Следећи текстРадоњић: Ситуација са повређенима неизвесна