Звезда заустављена у осмини финала

60

Немачки Волеј Рајнмајн пласирао се у четвртину финала Купа ЦЕВ пошто је у реванш мечу победио Црвену звезду са 0:3 (23:25, 21:25, 19:25).

Стрпљивим нападом и добром одбраном парирала је Црвена звезда гостима из Немачке. Коректор Александар Благојевић предводио је Београђане и мучио блок Волејс Рајнмајна. Ипак, средином првог периода успели су гости да поремете црвено-беле и на технички тајм-аут оду уз вођство 16:13, после чега се променио однос снага на терену. Немци су наметали ритам и правили серије поена. У завршници, Црвена звезда успевала је да прави госте, приближавала се од 17:20 до 20:21 и од 22:24 до 23:24, Драган Кобиљски је покушао са изменама, па је уместо Машуловића улазио Мунћан, али је ипак пресудила смиреност Немаца.

Волејс Рајнмајн лако је стигао до 17:12 у другом сету, а Михаел Варм реаговао је тајм-аутом кад су им се црвено-бели приближили на 17:15. Расположени Стојсављевић и Благојевић одржавали су Звезду у мечу, а домаћи нису посустајали ни када су Немци водили 19:16. Изједначили су Београђани, па наставили да прате ритам гостију све до саме завршнице, када је Волејс Рајман искористио Звездину несигурност, освојио други сет и пласирао се у четвртину финала Купа ЦЕВ, па су у наставаку меча прилику на обе стране добили млађи играчи.

Утакмицу између Црвене звезде и Волејс Рајнмајна посматрала су деца из београдског „Свратишта”.

ЦРВЕНА ЗВЕЗДА – ВОЛЕЈС РАЈНМАЈН 0:3 (23:25, 21:25, 19:25)
Београд – Дворана: УСЦ Вождовац. Гледалаца: 210. Судије: Есанола Режејан (Француска) и Бурхан Илхан (Турска). Трајање меча: 82 минута.
ЦРВЕНА ЗВЕЗДА: Гмитровић 5, Машуловић 5, Милутиновић 1, Стојсављевић 15, Благојевић 19, Вељовић 3, Јевтић (либеро), Шкрбић, Самарџић, Петровић, Нејић, Мунћан 3. Тренер: Драган Кобиљски.
ВОЛЕЈС РАЈНМАЈН: Бауер 7, Аћобанитеји 8, Рајхерт 6, Крик 10, Дунеш 10, Цимерман 3, Рингсајз (либеро), Тули, Хопт 4, Клобучар 3, Ешер 1, Волф 6. Тренер: Михаел Варм.