Одбојкашице Звезде славиле и у Суботици

118

Одбојкашице Црвене звезде оствариле су и шести узастопни тријумф у Суперлиги Србије. Црвено-беле су овога пута биле боље од Спартака у Суботици резултатом 1:3, по сетовима 20:25, 25:22, 21:25, 17:25, у 14. колу домаћег шампионата.

Домаће су добро отвориле меч и повеле са 9:5, па 11:6. Изабранице Мирјане Мусулин су имале одговор и при резултату 14:10 за Спартак везале су пет поена и преокренуле резултат. Нову серију Звезда је направила на сервис капитена Николине Лукић, а резултат је био 16:20. Црвено-беле су дошле и до вођства од 17:23 и мирно су привеле сет крају – 20:25.

Црвено-беле су наставиле да играју у одличном ритму на почетку другог периода игре. Грешкама домаћих и блоковима Тамаре Радмиловић и Николине Лукић дошле до предности од 1:5. Брзо су се пробудиле домаће и преко Катарине Јовић, која је сервирала три аса, изједначиле резултат. Екипе су се смењивале у вођству, а Спартак је успео да се одлепи везавши четири поена за вођство од 20:16. Црвена звезда је пришла на 23:21, али није усела да преокрене резултат, па су домаће изједначиле – 25:22.

Почетак трећег сета обележили су сјајни сервиси Бојане Миленковић и Тамаре Радмиловић, а наша екипа је имала вођство од 3:6. Одбојкашице Спартака су успеле да изједначе, а серијом од 1:5, Звезда је повела са 9:14. Међутим, поново су домаће дошле до изједначења, а ново опипљивије вођство Звездине даме су успеле да остваре тек у завршници када су поенима Бојане Миленковић и Катарине Ђурић стигле до 19:23. То је било довољно да наш тим поново дође до вођства у сетовима – 21:25.

Три аса Николине Лукић и пет поена у низу довеле су црвено-беле до предности од 5:10 у четвртом сету. Спартак је постепено успео да смањи вођство и заостатак на свега један поен 13:14, али је уследио одговор наших одбојкашица са четири узастопна поена. Милка Стијепић је сервирала (два аса) када је Црвена звезда везала још четири поена за 14:22 и решила питање победника. Рутински су црвено-беле привеле меч крају и славиле са 17:25.

Наредног викенда је на програму 15. коло Суперлиге када Црвена звезда дочекује екипу Футога.

СПАРТАК – ЦРВЕНА ЗВЕЗДА 1:3 (20:25, 25:22, 21:25, 17:25)
Суботица – Дворана: ХС Дудова шума. Судије: Мирко Јанковић и Зоран Радовановић. Трајање меча: 97 минута.
СПАРТАК: Јовић 20, Чичић 1, Рајлић 13, Цветичанин 8, Марић, Вучковић 9, Пролић, Јегдић (либеро), Дабић 4, Живановић 4. Нису играле: Илић и Батинић. Тренер: Радован Дабић.
ЦРВЕНА ЗВЕЗДА: Секулић 2, Чанак 12, Ђурић 4, Вукомановић (либеро), Радмиловић 9, Ђорђевић, Миленковић 16, Букилић 1, Стијепић 12, Лукић 20. Нису играле: Видојевић и Ашоња. Тренер: Мирјана Мусулин.

Претходни текстБожовић: За ову фазу стојимо добро