Црвено-бели повели, па изгубили у Немачкој

88

Одбојкаши Црвене звезде доживели су пораз у првом мечу осмине финала Купа ЦЕВ пошто су на гостовању у Руселсхајму изгубили од Волејс Рајнмајна резултатом 3:1, по сетовима 23:25, 25:13, 25:16, 25:18.

Домаћи тим је одлично почео меч. На првом техничком тајм ауту водио је са 8:4, а убрзо су црвено-бели губили са 14:6. Наши одбојкаши се нису предавали, освојили су наредних осам поена и изједначили резултат. Ушло се у егал завршницу у којој се Звезда боље снашла и повела са 23:25.

Слично као и у првом периоду игре, Рајнмајн је стекао убедљиву предност до другог техничког тајм аута (16:8). Међутим, овога пута је изостао одговор црвено-белих. Немци су сигурном игром постепено повећавали своју предност да би на крају изједначили са убедљивих 25:13.

И у трећем периоду игре Црвена звезда је до половине сета већ имала велики заостатак за ривалом. Било је 16:10 за домаће који нису дозволили Београђанима ни да помисле на повратак у игру. Дошли су до двоцифрене предности (21:11) и рутински привели сет крају за вођство од 2:1 – 25:16.

Одбојкаши Звезде су у четвртом сету покушавали да одрже корак са расположеним Немцима који су водили са 8:6, потом и 16:12. Везали су наши одбојкаши два поена, али су домаћи одговорили са три поена у низу и практично решили меч. На крају су славили са 25:18.

Реванш меч је на програму у уторак 14. фебруара у 19 часова у дворани УСЦ Вождовац у Београду.

По пропозицијама ЦЕВ, за победе од 3:0 и 3:1 добијају се 3 бода, а уколико је резултат 3:2, победник добија 2 бода, а поражени 1 бод. Уколико обе екипе после две утакмице имају исти број бодова, коначног победника ће одлучити “златни сет” (до 15 поена), који ће се одиграти одмах по завршетку друге утакмице.

ВОЛЕЈС РАЈНМАЈН – ЦРВЕНА ЗВЕЗДА 3:1(23:25, 25:13, 25:16, 25:18)
Руселсхајм – Спортска хала. Гледалаца: 774. Судије: Анхел Ромеро Мартинез (Шпанија) и Јаел Дотан (Израел). Трајање меча: 97 минута.
РАЈНМАЈН: Рингсајс (либеро), Тули, Бауер 12, Аћиобанитеи 15, Хопт, Рајхерт 21, Крик 12, Динес 14, Цимерман 4. Нису играли: Ешер, Волф. Тренер: Михаел Варм.
ЦРВЕНА ЗВЕЗДА: Шкрбић, Јевтић (либеро), Гмитровић 11, Машуловић 5, Милутиновић 10, Стојсављевић 16, Благојевић 10, Вељовић 3. Нису играли: Самарџић, Петровић. Тренер: Драган Кобиљски.

Претходни текстНенад Милијаш поново у Звезди!