Звезда убедљива против НС Старса

86

Хокејаши Црвене звезде савладали су НС Старс резултатом 9:0 (3:0, 3:0, 3:0), у утакмици број 5 Првенства Србије у сезони 2016/17 играној у недељу леденој дворани „Спенс“.

Црвено-бели су оправдали улогу фаворита и убедљиво славили у Новом Саду. Иако се очекивао много већи отпор „Новосадских звезда“, Звездини хокејаши нису дозволили изненађење, упркос умору који је сигурно био присутан у београдском саставу.

Управо због те чињенице тренер нашег тима Ненад Милинковић пружио је већу минутажу млађим снагама, а ту прилику најбоље је искористио 17-годишњи Алекса Вукотић који је постигао два гола на овом сусрету. Одлично је било и најновије Звездино појачање из Русије Марк Сољанкин који је такође два пута затресао мрежу Федора Аранциког (15 одбрана, шест примљених голова за 40 минута игре), Ипак, најбољи појединац меча био је Иван Главоњић који је забележио хет-трик уз две уписане асистенције за своје саиграче. Одличан је био још један руски хокејаш Александар Зубрицки који је уз један погодак забележио и три асистенције, док је по гол и асистенцију имао Стефан Пожар.

Домаћин је у односу на претходне мечеве, на овом сусрету био јачи за неколицину младих снага које су стигле из редова Партизана, али ће њихов видљив допринос игри Новосађана ипак морати да сачека наредну прилику. Иначе, утакмица је протекла у релативно нервозном тону, јер су у „Спенсу“ виђене чак четири дисциплинске казне (три за домаћина и једна за црвено-беле) и укупно 68 казнених минута (46-22).

На табели Првенства Србије после пет одиграних мечева води Партизан са девет бодова из четири утакмице, Црвена звезда има шест уз меч мање, док су без бодова НС Старс (три одигране утакмице) и Војводина која још увек није одиграла ниједан сусрет.

НС СТАРС – ЦРВЕНА ЗВЕЗДА 0:9 (0:3, 0:3, 0:3)
Нови Сад – Ледена дворана „Спенс“. Гледалаца: 57. Судије: Фазекаш Тибор и Пердув Давид. Казне: НС Старс 46 минута, Црвена звезда 22 минута.
НС СТАРС: Араницк (15 одбрана), Геро (5 одбрана), Ајдуковић, Лопушина, Мирковић, Новаковић, Вукићевић, Баста, Бјекић, Кастел, Коларић, Машић, Мирковић, Д. Пајић, С. Пајић, Поповић, Радосављевић, Виторовић.
ЦРВЕНА ЗВЕЗДА: Фехер (13 одбрана), Николић (2 одбране), Јешић, Леонов (1ас), Николић, Пајевић, Солјанкин-Пастернак 2, Вукотић, Живић (1ас), Драговић, Главоњић 3 (2ас), Игњатовић, Пантић, Пожар 1 (1ас), Вукотић 2, Зубритски 1 (3ас).