Пораз у Бугарској

76

Кошаркашице Црвене звезде поражене су од шампиона Бугарске, Монтане 2003, у Монтани, 77-54 (20-16, 21-14, 13-6, 23-8). Најефикаснија је била Мина Ђорђевић са 11 поена.

Црвено-беле су добро ушле у утакмицу, имале егал утакмицу и резултат до финиша прве четвртине, када је Шаренкапова тројком донела предност својој екипи, којом је и отишла на први одмор између четвртина, 20-16.

Црвена звезда је стигла минус из прве четвртине, али су Бугарке серијом 10-0 дошле у нову предност, која је испоставиће се била пресудна на крају. Велико искуство бугарског шампиона није дозволило Звездиној младости да се врати у меч. Поенима Милине Мишељић на полувреме се отишло са резултатом 41-30.

У трећој четвртини смо видели мало поена, Звездиних шест, а у последњем периоду домаћон је успео да повећа предност и постави резултат који не показује праву слику.

Мина Ђорђевић је предводила Звезду са 11 поена, 10 поена је постигла Марија Прља. У екипи Монтане, Шарел Ален је постигла 16 поена.

Звезди је потребна једна победа, у директном дуелу против екипе Бадел 1862 у Београду, за пласман у Топ8. Претходно нас очекује први „вечити дерби“ ове сезоне, недеља 19 часова Баскет Сити.

ККЖ Црвена звезда: И.Катанић 7 (2ск 5ас 1укл), Тешић, Прља 10 (3ск 4ас 3укл), Богићевић 8, Зукановић, А.Катанић 4 (3ск 2ас 2укл), Ћирић 6 (3ск 2ас), Ђокић (2ск), Наумчев 2 (3ск 2ас), Бојовић 4, Ђорђевић 11 (7ск), Мишељић 2. Тренер: Драган Вуковић.