Звезда славила прву победу у Скопљу

55

Кошаркашице Црвене звезде забележиле су прву победу у WABA лиги по повратку у регионално такмичење, победом над екипом Бадел 1892 у Скопљу, 70-46 (20-17, 16-12, 19-13, 15-4), Најефикаснија је била Снежана Богићевић са 19 поена.

Црвена звезда је дошла са циљем да победи у Скопљу и остварила је циљ. Због повреде је изостала Марија Прља. Серијом 8-2 су изабранице Драгана Вуковића отвориле утакмицу, екипа Бадела успела да стигне минус, али је са две узастопне тројке Мишељић и њеном серијом 8-0 Звезда преломила меч и одржавала предност до полувремена. Снежана Богићевић је у првом полувремену постигла 14 поена.

У трећој четвртини црвено-беле су имале предност и од 19 поена разлике, што је Бадел успео да смањи, али је у последњих 10 минута Звезда привела меч крају у свом ритму и славила прву победу у WABA лиги.

Снежана Богићевић је са 19 поена најефикаснија на мечу. У редовима Црвене звезде пратиле су је Невена Наумчев са 12, Александра Катанић 11, Мина Ђорђевић са 10, док је Милина Мишељић постигла 8 поена, али јако битних. Трајчевска се са 12 поена издвојила у Баделу.

У наредном колу Звезда игра први меч код куће, против бугарске Монтане. Пре Монтане, за викенд нас очекује дерби против екипе Радивој Кораћ.

Бадел 1892 – Црвена звезда 46-70 (17-20, 12-16, 13-19, 4-15)

Скопље. Хала: „Независна Македонија“, Кисела вода, Скопље.

Бадел 1892: Секулоска, Лескаровска 7, Трајковска 12, Митрашиновић 6, Браун 6, Пејковска 2, Адамовска, Иванова 2, Лазаревска 4, Матиу 7, Петровска, Димова. Тренер: Перо Стамески

Црвена звезда: И.Катанић 6 (4ск), Тешић, Богићевић 19 (7ск 2укл), Зукановић 4 (2ск), А.Катанић 11 (7ск 2ас), Ћирић, Ђокић (3ск), Наумчев 13 (5ск 2ас 7укл), Бојовић 3 (3ск), Чубра, Ђорђевић 10 (7ск 2ас), Мишељић 8 (5ск 1ас 1укл). Тренер: Драган Вуковић

Претходни текстРоманић потписао на три године!
Следећи текстСимоновић и Лазић: Већ окренути ка Атини