Звездиних 103 као увертира за Мегу!

47

Кошаркаши Црвене звезде мтс одиграли су фантастићан меч у Задру, савладавши домаћу екипу са 103:66 ( 23:23, 26:12, 24:11, 30:20 ) и тако наставили победничку серију у регионалном такмичењу. Наредни сусрет, изузетно битан, игра се у недељу од 17 часова против Мега Лекса.

Као и увек, „врућ“ терен у Задру дочекао је црвено-беле који су ипак, изван многих очекивања, у потпуности надиграли домаћина резултатом 103:66 (23:23, 26:12, 24:11, 30:20 ) у трећем колу АБА лиге ј.т.д. Пред око 5000 гледалаца у дворани „Крешимир Ћосић“ најбољи појединци били су Симоновић са 15 поена, Дангубић са 13, док је Кузмић имао дабл-дабл учинак од 12 поена и 10 скокова. У пораженој екипи Мазалин је постигао 18 поена.

Стартна петорка: Јовић, Џенкинс, Дангубић, Кузмић, Митровић.

Много боље су ушли у меч кошаркаши Звезде, Џенкинс је наставио тамо где је стао против Цедевите и после седам минута игре било је 21:10. Међутим, велики пад у игри гостију искористио је Задар и великом серијом успео да изједначи резултат после првих десет минута 23:23. Када је деловало да ће Задар преузети конце игре потребну енергију са клупе унели су Гудурић и Ребић, који су са по 2 тројке и неколико одличних асистенција вратили високих 49:35 на крају првог полувремена. Најефикаснији био је Кузмић са 8 поена, а чак 9 играча у екипи Звезде уписало се у стрелце.

Фуриозну игру наставили су црвено-бели и у другом полувремену. Рафалну паљбу споља наставио је Симоновић, Кузмић је донео сигурност у рекету, а предност актуелног шампиона расла је из минута у минут, да би после треће деонице било 73:46. Свих 12 играча добило је прилику да покаже своје умеће, и свих 12 се на крају уписало у стрелце. Гостовање које је у претходним годинама било изазовно и тешко за кошаркаше Звезде, овог пута било је сасвим другачије. Доминирали су тереном изабраници Дејана Радоњића и на крају извојевали и трећи тријумф у претходних седам дана резултатом 103:66.

КК Црвена звезда мтс: Ребић 9+4ас, Дангубић 13, Митровић 2+7ск, Лазић 5, Симанић 5, Добрић 9, Симоновић 15, Џенкинс 6, Гудурић 10, Јовић 6+5ас, Кузмић 12+10ск, Бјелица 11.

Паклен ритам кошаркаша Црвене звезде мтс наставља се у недељу од 17 часова када у дворану „Александар Николић“ стиже екипа Мега Лекса. Преко потребна подршка биће црвено-белима у наредном сусрету и Клуб овим путем позива своју армију навијача да испуне трибине дворане до последњег места и заједно са својим љубимцима наставе победничку серију.