Победа црвено-белих у Шапцу

102

Црвена звезда је савладала Металопластику, у Шапцу, у дербију 4.кола Суперлиге – 33:28 (17:11). Најефикаснији је био Младен Шотић са 9 голова.

Од самог старта је Црвена звезда наметнула свој ритам и само је један тим постојао на паркету. Уз подршку навијача, црвено-бели су дошли до сигурне победе и остали на лидерској позицији.

Меч је отворио бивши играч Црвене звезде, Драгутиновић и то је било једино вођство Металопластике на мечу. Уследили су голови Ћоровића, Мошића и Шотића, серија 5:0 и констатна предност Звезде до краја. На полувремену је било 17:11, а изабраници Ненада Перуничића су разлику од 6 голова одржавали до 50.минута. На крају, коначан резултат је поставио Кљајић са седам метара.

Најефикаснији је био Младен Шотић са 9 голова, Милан Ћоровић је постигао 7, Иван Мошић 6. У редовима Металопластике, Воркапић је постигао 8 голова, Драгутиновић је мрежу погађао 6 пута.

У наредном колу, у Шумице, стиже Шамот из Аранђеловца, који се после дужег периода вратио у највиши ранг.

Металопластика – Црвена звезда 28:33 (11:17)

Шабац. Дворана: „Зорка“. Гледалаца: 1.688. Судије: Стојковић (Ниш), Николић (Лесковац). Седмерци: Металопластика 3 (2), Црвена звезда 6 (4). Искључења: Металопластика 8, Црвена звезда 8.

МЕТАЛОПЛАСТИКА: Воркапић 8, Миловановић 5, Дакић, Драгутиновић 6, Срдановић 1, Дошен, Мариновић 3, Протић 2, Петровић 1, Ђукић, Јездимировић 1, Драгићевић, Јевтић 1, Мићић, Бомаштар, Миленковић. Тренер: Веселин Вуковић.

ЦРВЕНА ЗВЕЗДА: Јанкетић, Шотић 9, Павловић, Мошић 6, Ћоровић 7, Продановић, Андрејевић 2, Гачевић, Љубеновић, Златановић, Милутиновић, Матичић 3 (3), Д.Бабић 3, Кљајић 1, Леовац, А.Бабић 2. Тренер: Ненад Перуничић.