Звезда је лидер!

86

Црвена звезда је савладала Спартак 27:23 у 3.колу, у Шумицама и преузела лидерску позицију Суперлиге. Најефикаснији је био Виктор Матичић са 6 голова.

Екипа Ненада Перуничића је одиграла веома добар меч. Спартак је отворио голом утакмицу, први повео, до средине првог дела је биал присутна резултатска клацкалица, да би затим Звезда дошла до плус два (10:8, 12:10), да би Медић и Перовић погодили за коначних 12:12 у првом полувремену.

Одлична одбрана и сигурна реализација су преломили меч. Звезда је серијом 5:0 у првом делу другог полувремена стигла до највеће предности од шест голова разлике (19:13). Искусни Милан Ћоровић је унео мирноћу у нападу, Андрејевић је био одличан у оба смера, погађали су и Александар Бабић, Шотић и Мошић, Спартак није имао решење за одличну игру црвено-белих па је доживео први пораз ове сезоне.

Звезда је забележила другу победу у Шумицама и преузела лидерску позицију управо од данашњег противника.

Најефикаснији у редовима Црвене звезде био је Виктор Матичић са 6 погодака, колико је и на другој страни постигао Веселин Јелић. Младен Шотић и Иван Мошић су постигли по 4 гола.

У наредном колу, Црвена звезда игра у Шапцу дерби српског рукомета против Металопластике, субота 18:30.

Црвена звезда – Спартак 27:23 (12:12)

Београд. Дворана: Шумице. Гледалаца: 200. Судије: Стојковић (Ниш) и Николић (Лесковац). Седмерци: Црвена звезда 6 (6), Спартак 5 (5). Искључења: Црвена звезда 10, Спартак 10.

ЦРВЕНА ЗВЕЗДА: Јанкетић, Шотић 4, Павловић, Мошић 4, Ћоровић 3, Продановић 2, Андрејевић 2, Гачевић, Љубеновић, Златановић, Милутиновић, Матичић 6 (6), Д.Бабић 1, Кљајић 2, Леовац, А.Бабић 3. Тренер: Ненад Перуничић.

СПАРТАК: Косовић, Ристић, Пеић Тукуљац, Ђекић 3, Којадиновић, Перовић 2, Потпара 2, Медић 1, Делибашић 1, Петровић, Радосављевић 2, Жупањац 4, Јелић 6, Чупић, Ракоција 2, Абаџић. Тренер: Синиша Лаковић.

Претходни текстЛуковић: Највише волим да сачувамо мрежу
Следећи текстСикимић: Срећан сам због гола и Младена