Разиграна Звезда убедљива у Новом Саду

120

БРК Црвена звезда је била убедљива у првој утакмици 2. Кола Првенства Србије и славила против Војводине високим резултатом 96:12 (43:12).

Београђани су брзом и организованом игром дошли до одличног резултата и бонус бода. БРК Црвена зведа је почела утакмицу фуриозним темпом и већ у 4. Минуту Александар Мађановић је сјајним продором постигао есеј за вођство 5:0.

Само пар минута касније, тачније у 7. минуту сјајни Никола Арсић постиже есеј за 10:0. Након четири минута и Ивановић се уписује у листу стрелаца БРК Црвене звезде са постигнутим есејом. Борис Мартић је био сигуран у конверзији за 17:0. Невероватан притисак београдских црвено-белих од самог почетка неутралисао је Драган Ђекић који је после одличне акције постигао есеј за Војводину и смањио резултат на 17:5. Међутим већ у 24. минуту незаустављиви Мађановић постиже нови есеј за вођство 22:5. Сигурни Мартић повисује успешном трансформацијом на 24:5. У 29. минуту Рајко Јанковић постиже есеј за Војводину, Ракита је сигуран у трансформацији за 24:12. До краја полувремена Звезда се додатно разиграла и есејима Арсића, Бандуке и Кајана као и успешним конверзијама Мартића одлази на одмор са предношћу 43:12.

Друго полувреме је настављено у истом ритму као у првом. У 46. минуту утакмице Ивановић постиже свој други есеј на утакмици, док само четири минута касније есеј постиже и Витор Љубичић. Мартић након успешне конверзије поставља резултат 55:12. Војводина у тим тренуцима успева да успостави равнотежу на терену, што је трајало до 60. Минута када Александар Ђорђевић постиже есеј. До краја утакмице виђени су још есеји Арсића, Бандуке, Мађановића и Каратрајковског. Судија Буквић је одсвирао крај утакмице при резултату 96:12 за БРК Црвену звезду. Београђани су показали да су у одличној форми, брзом игром уз минималан број грешака демонтрирали су одличан ниво рагбија.

Наредног викенда нас очекују утакмице 3. кола Првенства Србије, а БРК Црвена звезда је домаћин екипи Рад Моцарт.

ВОЈВОДИНА – ЦРВЕНА ЗВЕЗДА 12:96 (12:43)
Нови Сад – Терен: ФК Кабел. Судија: Мирољуб Буквић. Помоћник: Александар Лелик. Делегат: Игор Раич. Есеји: Ђекић, Јанковић (Војводина), Мађановић 4, Арсић 3, Бандука 2, Ивановић 2, Ђорђевић, Љубичић, Каратрајковски, Кајан (Црвена звезда). Конверзије: Ракита (Војводина), Мартић 5, Мађановић 2, Ђорђевић (Црвена звезда).
ВОЈВОДИНА: Брборић, Цвејић, Пакловић, Тодоров, Унковић, Новосел, Ђерић, Поробић, Јовановић, Ракита, Ђекић, Лакић, Маринковић, Ристивојевић, Јанковић, Ковачевић, Зечевић, В. Мијатовић, Шијан, Србљанин.
ЦРВЕНА ЗВЕЗДА: Мађановић, Митић, Сретеновић, Идризовић, Јоксимовић, Миловчић, Белић, Мартић, Каратрајковски, Ђорђевић, Ивановић, Арсић, Љубичић, Бандука, Кајан, Шеша, Мијатовић, Бућан, Јаћимовић.