Црвено-беле девојке освојиле Куп!

106

ККЖ Црвена звезда освојио је куп „Милана Циге Васојевића“ победивши екипу Врбаса у финалу резултатом 71:66 (24:22, 22:10, 17:23, 8:11) и тако дошао 11. трофеја националног купа и јубиларног 40. трофеја у историји клуба

Изабранице Драгана Вуковића направиле су огроман успех освојивши Куп „Милана Циге Васојевића“, савладавши у финалном мечу екипу Врбас Медела  резултатом 71:66 (24:22, 22:10, 17:23, 8:11). Пред око 2000 гледалаца у дворани „ЦФК Драго Јововић“ у Врбасу, најбоље у победничком тиму биле су Ђорђевић са дабл-дабл учинком од 13 поена и 11 скокова, док је Зец уписала 13 поена и 7 скокова. У екипи Врбаса, Јововић је постигла 23 поена.

Стартну петорку чиниле су Бојовић, Зец, Ковачевић, Богићевић и Чолић.

Финални меч почео је доста уједначено, играло се кош за кошем са обе стране и смена у вођству је била честа. Црвено-беле девојке су имале у једном моменту 16:11, да би кошаркашице Врбаса убрзо то анулирале у завршници прве деонице, која је ипак окончана у корист Звезде 24:22. Појачале су игру у одбрани кошаркашице Звезде и након 5 минута наставка стигле до двоцифрене предности 36:25. Сјајно су деловале на паркету црвено-беле, предвођене хероином светске кошарке, Наташом Ковачевић, и до краја првог полувремена задржале високу предност 46:32.

Добро су отвориле и друго полувреме кошаркашице Звезде, и углавном поенима Катарине Зец одржавали двоцифрену предност. Финиш треће деонице припао је екипи Врбаса која је серијом 12:7 пришла на 59:53. Пред последњу деоницу, Звезда је водила 63:55. Брзом серијом 6:0, кошаркашице Врбаса пришле су на посед заостатка, и завршницу меча учинили правом драмом. Ђорђевић је најпре везала 4 поена, а потом је Зец у последњем минуту била сигурна са линије пенала и увела свој тим у мирну завршницу. Коначан резултат био је 71:66 након кога је уследило велико славље црвено-белих девојака.

ККЖ Црвена звезда: Зец 13+7ск, Наумчев 10, Ковачевић 4, Богићевић 8, Катанић И., Катанић А. 2, Ћирић, Ђокић, Чолић 9, Бојовић 12, Жукановић, Ђорђевић 13+11ск.

Колико је само велики успех кошаркашица Црвене звезде говори податак да је просек година у тиму нешто изнад 18.