Првенство Београда за млађе пинире

64

Одржано је првенство Београда за млађе пионире.

Пионирке и пионири из београдских клубова борили су се 23.1.2016. године у звездином атлетском „тунелу“ за титулу најбољег у београду у дисциплинама 60м препоне, 60м и скок у даљ.

У дисциплини 60м препоне победила је Лидија Куртановић из Црвене звезде новим личним рекордом који сада износи 10.57, другаје била Ћоровић Јелена из Новог Београда (11.13) док је бронзану медаљу освојила атлетичарка младости из Земуна Ђорђевић Даница са 11.25с.

Код мушкараца победио је „звездаш“ Мијатовић Милош резултатом 10.38 испред „партизановца“ Секулић Алексе који је стигао за 10.48 се, а треће место заузео је „Земунац“ Јурошевић Лазар – 10.84.

На 60м код девојчица победе је наставила да ниже Анђела Радоичић из „Црвене звезде“ – 8.25, друга је била Исаиловић Јана (8,34) из „Партизана“ док је трећа кроз циљ прошла Чулин Тијана (8,72) из „Новог Београда“.

Код мушкараца на 60м злато је освојио Николић Павле из „Новог Београда“ (8,24), , сребро је освојио његов клупски друг Петровић Филип (8,65) док је бронза отишла у руке Максимовић Петра (8.70) из „Партизана“.

До последње серије неизвесно је било у скоку у даљ за девојчице. На крају такмичења најдаље је летела Бранковић Марина из Црвене звезде – 4,62м, док су Љубинковић Маја из Земуна и Александра Балиновац из Црвене звезде скочиле по 4,52цм. Бољи пласман је  имала Љубинковић Маја због успешнијег другог скока.

Код даљаша победио је Илић Никола из земуна са 4,65м а друго и треће место освојили су такмичари АК „Црвена звезда“ Андровић Петара (4.56м) Јовановић Лука (4,51м).

Највише медаља на такмичењу освојили су млађи пионири и пионирке АК Црвена звезда са укупно четири златне, једном сребрном и две бронзане медаље.