Звезда наставила победнички низ

63

Кошаркаши Црвене звезде Телеком савладали су Крку у Новом Месту резултатом 71:65 (17:19, 18:21, 16:10, 20:15) и тако се изједначили са Цедевитом на деоби другог места.

Тринаесто коло регионалне АБА лиге Ј.т.д изабраници Дејана Радоњића затворили су победом у Новом Месту против Крке резултатом 71:65 (17:19, 18:21, 16:10, 20:15). Пред 1200 гледалаца у дворани Леона Штукља црвено-беле су носили до победе одлични Стефан Јовић и Маик Цирбес са по 13 поена, а сјајни плеј Звезде додао је и 11 асистенција. У пораженом тиму предњачио је Лапорник са 17 поена.

Меч у Словенији гостујући тим предвођен капитеном Лазићем, Цирбесом, Милером, Симоновићем и Јовићем нешто слабије је ушао у утакмицу и након 6 минута игре домаћи тим је имао предност 15:12. Побољшали су црвено-бели игру у одбрани, али је недостајала реализација у нападу што су кошаркаши Крке искористили и после првих десет минута игре водили 19:17.

Затражио је рани тајмаут Дејан Радоњић после мини-серије домаћих кошаркаша од 5:0 на самом старту друге деонице. Имала је Крка и плус 9 у једном моменту, али са две тројке Јовића и Милера, Звезда се вратила резултатски у меч, пет минута пре краја првог полувремена. Имао је две прилике актуелни регионални шампион да преузме вођство, али им то није пошло за руком па су домаћи играчи после две четвртине задржали предност 40:35. Најбољи појединци били су Цирбес и Јовић са по 7 поена.

Старт другог полувремена у потпуности је припао кошаркашима Звезде, који су након серије 8:0 преузели вођство и приморали тренера Крке Ивана Велића да тражи тајмаут. Поприлично изједначена трећа деоница, доста промашаја са обе стране, али су гостујући кошаркаши успели да сачувају минималну предност 51:50 пред последњи период.

Кратко вођство Крке на самом почетку прекида серијом 9:0 српски шампион и одлази на плус 8 после четири минута игре, а тренер Велић тражи нови минут одмора. Одлична игра у одбрани у другом полувремену донела је Звезди прву двоцифрену предност 64:54, четири минута пре краја. Вратила се брзо домаћа екипа у меч и успела да избори пенал завршницу. Ипак, изабраници Дејана Радоњића су били прибранији у самој завршници и на крају заслужено славили резултатом 71:65.

КК Црвена звезда Телеком: Вилијамс 5, Ребић, Томпсон, Лазић 10, Симанић, Тејић, Симоновић  9, Гудурић 5, Јовић 13 (11ас), Милер 6 (8ск), Цирбес 13, Штимац 10.

Наредни противник црвено-белих биће екипа Фенербахчеа, а меч у Истанбулу игра се у четвртак од 20:45.

Претходни текстПлавшић: Дођите да прославимо прво место
Следећи текстПевала је тад цела планета…