Звезда убедљива у вечитом дербију

25

Црвена звезда је славила у првом овосезонском вечитом дербију против Партизана. Црвено-бели су на гостујућем терену посао одрадили за 78 минута, уписавши пету првенствену победу резултатом 0:3, по сетовима 18:25, 23:25, 23:25.

У првом периоду дилеме скоро да није било. Шампион је играо врло добро, играчи Партизана су им знатно олакшали посао бројним грешкама и Звезда је стекла лепу залиху (12:16), коју је потом додатно увећала – 18:25.

Други и трећи период су били прилично слични. Црвена звезда је констатно имала предност, али је Партизан жестоко запретио у завршници, оба пута је пришао на поен заостатка (20:21). И оба пута су црвено-бели одбили налет вечитог ривала – 23:25.

У победничком тиму бољи од осталих били су Александар Благојевић са 15 и Немања Јаковљевић са 12 поена, док су се у Партизану истакли Пантић са 13 и Лопар са десет поена.

У среду 9. децембра одбојкаше Црвене звезде очекује заостали меч 4. кола против Новог Пазара. Тај меч је на програму од 18 часова у дворани УСЦ Вождовац у Београду.

Партизан – Црвена звезда 0:3 (18:25, 23:25, 23:25)
Дворана: СЦ „Визура“. Гледалаца: 200. Судије: Светлана Зотовић и Предраг Баланџић. Трајање меча: 78 минута.
ПАРТИЗАН: Буша 9, Пантић 13, Недељковић, Жугић, Лопар 10, Костић, Рајковић (либеро), Јокановић, Величковић 9, Поломац 4, Поповић 3, Перишић. Тренер: Владимир Васовић.
ЦРВЕНА ЗВЕЗДА: Околић 6, Јевтић (либеро), Ђурђевић, Шкрбић, Гмитровић, Милутиновић, Јаковљевић 12, Стојсављевић 6, Мунћан 6, Благојевић 15, Вељовић, Буцуљевић 2. Тренер: Драган Кобиљски.

Претходни текстМаркус Вилијамс посетио фудбалере на тренингу!