Звезда против Цибоне наставила победнички низ!

40

Кошаркаши Црвене звезде Телеком после сјајне победе над европским прваком, успели су да савладају Цибону из Загреба резултатом 75:58 (19:10, 19:11, 23:24, 14:13) и тако се врате на друго место на табели.

У 12. колу АБА лиге Ј.т.д изабраници Дејана Радоњића били су бољи од загребачке Цибоне резултатом 75:58  ( 19:10, 19:11, 23:24, 14:13). У дворани „Пионир“ било је присутно 3500 гледалаца, а најбољи у победничком тиму био је Марко Симоновић са 19 поена, док је Јовић додао 15. У пораженом тиму Јагодић Куриџа постигао је 21 поен.

Фудбалери Црвене звезде Марко Грујић и Уго Виеира после тријумфа против Вождовца и сувереног одржавања првог места на табели стигли су у „Пионир“ да бодре кошаркаше. Није мењао тренер Радоњић стартних пет у односу на меч са Реалом па су на паркет изашли Лазић, Јовић, Цирбес, Милер и Симоновић.

Доста нервозан почетак меча обе екипе и након уводних 5 минута игре 8:3 за домаће кошаркаше, а први тајмаут на утакмици тражи тренер гостију Славен Римац. После поена Рајана Томпсона и Марка Симоновића, Звезда је стекла двоцифрену предност 19:7, два минута пре краја прве деонице. Три поена кошаркаша Цибоне у наставку за коначних 19:10 после првих 10 минута.

Одлична одбрана црвено-белих омогућила је велику импровизацију у нападу, предност је расла из минута у минут, а после 16 минута игре Звезда је постигла дупло више поена од гостију 28:14. Мук у хали „Пионир“ наступио је после пада на паркет рекордера Евролиге Стефана Јовића који је уз помоћ својих саиграча напустио терен. Две тројке за 15 секунди Симоновића доноси плус 21 Црвеној Звезди, али загребачки тим серијом 4:0 смањује предност за коначних 38:21 после првог полувремена. Најефикаснији био је управо поменути Симоновић са 12 поена.

Наставили су да доминирају на оба дела терена кошаркаши Звезде и успевали да одржавају високу предност која је после половине треће четвртине износила 51:27. Мини-серију 6:0 изабраника Славена Римца прекинуо је минутом одмора Дејан Радоњић. После треће техничке грешке кошаркаша Звезде, Цибона је направила серију 10:4, али и после треће четвртине црвено-бели су имали вођство 61:45.

Последња деоница послужила је Дејану Радоњићу да одмори стартне играче и шансу пружи младим Звездиним појединцима који су ове сезоне показали да ће бити највећа појачања тима са Калемегдана. Стечена предност на крају је само порасла и црвено-бели забележили су 9. тријумф у регионалном такмичењу резултатом 75:58.

КК Црвена звезда Телеком: Ребић  3, Томпсон 3 , Мекел , Лазић 6, Симанић, Тејић 6, Симоновић 19, Гудурић 2, Јовић 15 (23 индекс), Милер 6, Цирбес 9, Штимац 6.

У петак са почетком од 20 часова у хали „Пионир” кошаркаши Црвене звезде Телеком дочекују екипу Химкија у оквиру осмог кола Евролиге.