Црвено-бели у осмини финала Купа Изазивача

24

Одбојкаши Црвене звезде пласирали су се у осмину финала Купа Изазивача. Црвено–бели су вечерас, у реванш мечу шеснаестине финала, у дворани Шумице у Београду, савладали Лоиму Раисио из Финске са 3:1, по сетовима 16:25, 25:19, 25:23 и 25:17, после 103 минута игре.

Изабраници Драгана Кобиљског лоше су започели меч. До првог техничког тајм-аута Финци су већ имали пет поена предности. После другог било је седам поена разлике. Наши одбојкаши су успели да смање заостатак , а онда је уследила и измена у нашем тиму при резултату 12:19. Уместо Копривице ушао је Кецман на месту примача, што је у том тренутку донело резултат. Звезда је поново смањила вођство гостију (15:20), али је Лоиму потом заиграо много боље и повео резултатом 16:25.

Много боља игра црвено-белих виђена је већ на почетку другог сета. Звезда је стекла предност коју је одржавала током тог периода игре. При резултату 13:11 на сервис линију је стао Околић који је у тим тренуцима одлично сервирао. Одлично је функционисао и блок, а Вук Милутиновић је тада сјајним потезом подигао публику на ноге (19:15). Гости су тајм аутом успели да се консолидују, смање заостатк (22:19), али су после предаха који је затражио Кобиљски црвено-бели са три узастопна поена изједначили резултат – 25:19.

Трећи сет је био веома узбудљив. Екипа Лоиму је повела на старту, али је Звезда врло брзо изједначила. Тимови су се смењивали у вођству све до завршнице, када је Звезда повела са 22:20. Финци су покушали да сустигну црвено-беле после тајм аута, али су наши одбојкаши успели да одрже предност и преокрену резултат у своју корист – 25:23.

Звезда је у четвртом периоду игре повела са три поена предности, а потом су на сервис Филипа Стоиловића дошли и до пет поена вишка. Лоиму је после тајм аута успео да се приближи на свега два поена (12:10), али су црвено-бели и на то имали одговор. На другом техничком предаху наша екипа је имала плус четири, а после 21:17 уследила су четири узастопна поена шампиона Србије који је на тај начин обезбедио пласман у осмину финала – 25:17.

Одличну партију пружио је Филип Стоиловић који је освојио 22 поена. Александар Благојевић је имао 15, а Лазар Копривица 10 поена. Фантастични на мрежи били су Александар Околић са 9 (5 блокова) и Вук Милутиновић са 8 поена (2 блока). Код гостију се истакао Урпо Сивула који је уписао 26 поена.

У првој утакмици, одиграној у Финској, црвено–бели су победили Лоиму са 3:2 (16:25, 24:26, 25:20, 25:22, 15:11).

Црвена звезда ће у осмини финала Купа Изазивача 2015. (14. и 21. јануар) играти против Фино Капошвара из Мађарске.

ЦРВЕНА ЗВЕЗДА – ЛОИМУ РАИСИО 3:1 (16:25, 25:19, 25:23 и 25:17)
Дворана: СЦ Шумице. Гледалаца: 400. Судије: Емироглу (Турска) и Јовчев (Бугарска). Трајање меча: 103 минута.
ЦРВЕНА ЗВЕЗДА: Околић 9, Јевтић (либеро), Стоиловић 22, Копривица 10, Милутиновић 8, Мартиновић, Кецман, Благојевић 15, Буцуљевић 2. Нису играли: Ђурђевић, Стефановић и Нејић. Тренер Драган Кобиљски.
ЛОИМУ РАИСИО: Пелтонен, Т. Румпунен 10, О. Румпунен 12, Клајн 13, Сивула 26, Куки (либеро), Боричев, Сихвонен, Јунтура 1, Мастерсон 5, Рантанен (либеро). Тренер: Хенри Туми.

Претходни текстНека се за Лаборал тражи карта више (ВИДЕО)