Црвено-беле поражене од Војводине

53

Кошаркашице Црвене звезде доживеле су други пораз у овој сезони и после четири кола првенства Србије имају половичан учинак. Црвено-беле су овога пута изгубиле од Војводине НС резултатом 76:80 (20:22, 20:17, 20:27, 16:14).

Звезда је добро играла у првом полувремену и тја период игре решила у своју корист са поеном предности. Наставиле су наше девојке и на почетку треће четвртине да играју у истом ритму, али су гошће пред крај преокренуле резултат.

У последњој четвртини Војводина је стекла вођство од 16 поена (64:80), а црвено-беле су се потом тргле, смањиле на само четири поена, али више није било времена да се престигне ривал.

Најефикаснија у нашем тиму била је Мина Ђорђевић која је забележила дабл-дабл учинак са 18 поена и 12 скокова. Невена Наумцев је додала 17 поена, Александра Катанић 12, а дабл-дабл је остварила и Снежана Богићевић са 11 поена и 11 скокова. Нерешива енигма за црвено-беле била је Јована Пашић која је убацила 30 поена уз 9 освојених лопти и 7 скокова.

Наредног викенда Црвена звезда гостује Шумадији у Крагујевцу, екипи која је на три меча забележила исто толико тријумфа.

ЦРВЕНА ЗВЕЗДА – ВОЈВОДИНА НС 76:80 (20:22, 20:17, 20:27, 16:14)
Дворана: Баскет сити. Гледалаца: 100. Судије: Вучић, Вукановић, Терзић.
ЦРВЕНА ЗВЕЗДА: Богићевић 11 (11ск, 8из, 7ас), Вукобратовић 2 (5из), Катанић 12 (8ск, 8ас, 4из), Ђокић 0 (4из), Обрадовић, Вучетић 8 (7ск), Бојовић 8, Зукановић, Наумцев 17 (6из, 4ос, 4ас), Чубра, Шеим, Ђорђевић 18 (12ск).
ВОЈВОДИНА НС: Радуловић, Пашић 30 (9ос, 7ск, 4из), Чорто, Вида 2 (9ск), Вујадиновић 14, Првуловић 15 (8ас, 7из), Лаковић 10 (5ск), Граховац, Лаловић, Вучетић 9 (6ас), Комненовић, Пуцовски.