Црвено-бели без завршног ударца

34

Одбојкаши Црвене звезде изгубили су од Партизана 3:2, у првој утакмици 2. кола Винер Штетише лиге у СЦ Визура у Новом Београду.

Иако нису добро започели меч и после резултата 2:0 за домаћина, црвено-бели су изједначили,  али нису успели да неизвесну завршницу петог и вођство од 13:11 претворе у тријумф.

Боље је меч отворио Партизан. Искористивши неколико грешака црвено-белих, домаћин је повео 8:4, кад је Драган Кобиљски позвао први тајм-аут. Имала је Звезда неколико прилика да ухвати прикључак, пришла у завршници и на поен минуса (20:19), али за преокрет није имала снаге – 25:20.

Поново је Партизан први дошао до осетније предности у другом сету (13:10), а онда је Немања Стефановић ушао у игру и унео доста живости у игру актуелног шампиона. Пришла је Звезда на поен заостатка (16:15), била упорна, али недовољно.

Домаћин је у најважнијим моментима, и поред нешто већег броја сервис грешака, одиграо боље, па је успео да дуплира предност – 25:22.

Са новом дијагоналом (Стефановић – Благојевић), Звезда је ушла у наставак меча. То је гостима донело свежину и брзо вођство од 6:1. Како се сет ближио крају, тако је расла и нервоза у редовима Партизана (сервис грешке), који је убрзо потписао капитулацију – 25:14.

Жестоко је почео четврти сет, али је и срећа у пресудним тренуцима на страни црвено-белих, па су у завршницу донели чак четири поена вишка (20:16). Имали су и 23:20, али је Мрдак донео изједначење (23:23).

Ипак, Стоиловић је у тешкој ситуацији прошао контру, а у наредном поену Благојевић реализовао напад, после још једног сјајног проигравања Стефановића – 25:23.

Кад је овакав меч у питању, драма петог сета није могла да изостане. Звезда је у самој завршници имала два поена вишка (13:11), а онда је Мрдак са два поена донео изједначење, а убрзо и прву меч лопту (14:13).

Успела је Звезда да изједначи, али је другу прилику за црно-беле, грешком Стоиловић претворио у победу домаћина – 16:14.

Изабранике Драгана Кобиљског у трећем колу очекује још један дерби, када дочекују одбојкаше Војводине НС семе.

Партизан – Црвена звезда 3:2 (25:20, 25:22, 14:25, 23:25, 16:14)

Дворана: СЦ „Визура”. Гледалаца: 300. Судије: Горан Градински и Игор Миљковић (обојица из Београда). Трајање меча: 119 минута.
ПАРТИЗАН: Лопар 4, Костић 1, Мрдак 42, Мајсторовић 10, П. Николић 5, М. Николић 17, Рајковић (либеро), Јокановић, Буша, Ивковић, Величковић, Поповић. Тренер: Владимир Васовић.
ЦРВЕНА ЗВЕЗДА: Околић 11, Стоиловић 16, Гмитровић 7, Копривица 15, Милутиновић 8, Буцуљевић 1, Јевтић (либеро), Мартиновић, Кецман, Стефановић 5, Благојевић 8, Нејић. Тренер: Драган Кобиљски.