Динамо однео бод из “Шумица”

42

Пораз који су доживеле у Супер Купу Србије очигледно је доста уздрмао наше одбојкашице које су уз доста муке забележиле тријумф на старту Wиенер Стадтисцхе лиге. Динамо је пао после велике борбе резултатом 3:2, по сетовима 17:25, 25:18, 19:25, 27:25, 15:10.

Одлично су Панчевке почеле сусрет, у првом периоду игре су диктирале ритам, па су имале четири поена вишка (16:12). Очекивао се одговор Црвене звезде, али до њега није дошло, па је Динамо лако добио уводни период игре – 25:17.

Ипак, у другом сету потпуно другачија слика. Овога пута су црвено-беле (играле без стартног коректора Аделе Хелић) биле те које су контролисале игру и резултат, готово ни једног тренутка Динамо није успевао да их озбикјније угрози – 25:18.

Но, кад се очекивало да ће фаворит наставити у истом ритму, то се није десило. Панчевке, предвођене искусном Бојаном Радуловић на месту дизача, још једном су биле сјајне, па су већ тада обезбедиле бод – 25:19.

Домаће су ипак издржале огроман притисак, па су после велике борбе у четвртом сету изједначиле – 27:25 дошле у шансу да чак и победе на премијери.

У томе су и успеле, иако је Динамо боље почео у тај-бреку и повео са 5:2. На време су црвено-беле ухватиле ритам у одлучујућем сету, успеле су да преокрену (10:9), а потом су ривалу дозволили да до краја меча освоји још само један поен – 15:10.

Црвена звезда – Динамо 3:2 (17:25, 25:18, 19:25, 27:25, 15:10)
Дворана: СЦ „Шумице“. Гледалаца: 150. Судије: Ђорђе Стевановић и Милан Милошевић. Трајање меча: 120 минута.
ЦРВЕНА ЗВЕЗДА: Трнић, Чанак, Секулић, Поповић, Брђовић, Росић (либеро), Миленковић, Тасић, Стијепић, Кецман, Ашоња, Миловић. Тренер: Бранко Ковачевић.
ДИНАМО: Ашћерић, Петров (либеро), Лазић, Новаковић, Ивановић, Симић, Коцић, Спремо, Радуловић, Ђурђевић, Марковић, Божић. Тренер: Александар Владисављев.