Пораз Звезде у финалу

33

Кошаркашице Црвене звезде нису успеле да изборе мајсторицу у финалу плеј-офа Прве лиге. Наше девојке су доживеле тежак пораз у четвртом мечу финалне серије од Радивој Кораћа са 44:69 (8:13, 6:16, 15:23, 15:17) који је укупним резултатом 3:1 дошао до титуле.

Већ на почетку меча видело се да ће ово бити изузетно тежак меч за изабранице Драгана Вуковића. Црвено-беле су у првој четвртини постигле само 8 поена, а до краја полувремена још шест, па су гошће са 15 поена предности ушле у дурго полувреме.

Средином трећег периода игре Кораћ је стекао 20 поена предности што је било недостижно за нашу екипу која је доживела заслужен пораз.

Црвено-беле су доста грешиле, биле деконцентрисане у нападу што је резултирало лошим шутем из игре (13/45 за два и 2/14 за три). Само три освојене лопте уз 16 изгубљених у нападу јасно говоре о немоћи наших девојака. Најзапаженија у Звезди била је Милица Деура са 12 поена.

ЦРВЕНА ЗВЕЗДА – РАДИВОЈ КОРАЋ 44:69 (8:13, 6:16, 15:23, 15:17)
Дворана: Баскет сити. Гледалаца: 300. Судије: Паулић, Виријевић, Савић.
ЦРВЕНА ЗВЕЗДА: Бошковић, Бероња 2, Војиновић, Станковић 3, Деура 12 (3ас, 3ск), Станаћев 3 (3из), Црвендакић 7 (4ск, 3из), Ђоковић 8 (6ск), Т. Јовановић 4 (5ск), Папић, Матић 3 (7ск, 3из), М. Јовановић 2.
РАДИВОЈ КОРАЋ: Чолић 4, Станковић 12, Антић 8 (6ск), Топузовић 14, Јовановић, Мандић 8, Максимовић 5, Брајковић 1, Ступар 6, Милић 6 (4ос), Капор 5, Станчић.