Црвено-беле испустиле тријумф

49

Кошаркашице Црвене звезде доживеле су пораз у трећем мечу финала плеј-офа Прве лиге од Радивој Кораћа резултатом 79:74(16:22, 21:18, 21:19, 21:15), па је резултат у финалној серији сада 2:1 за Кораћ.

Црвено-беле су одлично заиграле на почетку меча и стекле су предност које су чувале током већег дела сусрета. Кораћ је успео да поведе пред крај треће четвртине, али су наше девојке средином одлучујуће четвртине поново повеле ипреко АЛександре Црвендакић.

Звезда је пред крај меча стекла предност од седам поена (65:72), али је уследио несхватљив пад у игри екипе Драгана Вуковића. Уследила је серија од 10:0 домаћих кошаркашица које су на крају у пенал завршници сачувеле вођство и тријумфовале.

Најбоља код црвено-белих била је Александра Црвендакић са 19 поена и 9 скокова. Иванка Матић је додала 16 поена и 9 скокова, а Александра Станаћев је постигла 14 поена уз 7 асистенција.

Радивој Кораћ води са 2:1 у финалној серији,а Црвена звезда је домаћин наредног сусрета. Екипа која прва оствари три победе биће нови шампион Србије.

РАДИВОЈ КОРАЋ – ЦРВЕНА ЗВЕЗДА 79:74(16:22, 21:18, 21:19, 21:15)
Дворана: Спорт Еко. Гледалаца: 200. Судије: Павлица, Вукановић, Стрика.
РАДИВОЈ КОРАЋ: Чолић 15 (4ас), Станковић 2, Антић 12 (5ос, 4ас), Топузовић 8, Јовановић 4, Мандић 4 (4ск), Максимовић 13, Брајковић 2 (5ск), Ступар 8 (4ск), Милић, Капор 11 (4из), Станчић.
ЦРВЕНА ЗВЕЗДА: Бошковић, Бероња 9, Војиновић, Станковић, Деура 8, Станаћев 14 (7ас, 5ск, 4из), Црвендакић 19 (9ск, 4из), Ђоковић, Т. Јовановић 6 (13ск), Папић, Матић 16 (9ск, 3из), М. Јовановић 2.