Звезда на +41

45

Кошаркаши Црвене звезде Телеком у потпуности су оправдали епитет фаворита у дуелу са Црнокосом. Звезда је убедљиво савладала екипу из Косјерића 109:68 и тако се учврстила на врху табеле Суперлиге Србије.

Изабраници тренера Дејана Радоњића су после нешто слабије игре у првој деоници заиграли максимално ангожовано у наставку па је као плод тако добре игре уследио тријумф са чак 41 поеном разлике. Стратег црвено-белих равнимерно је поделио минутажу, а сви играчи су се уписали у стрелце осим Ивана Раденовића који није улазио у игру. Рашко Катић и Бобан Марјановић одиграли су по полувреме, а указану шансу на прави начин искористио је Марко Тејић. Млади крилни центар за 22 минута убацио 16 поена, а имао је и осам скокова.

Захваљујући нешто опуштенијом приступу црвено-белих гости из Косјерића после прве четвртине имали поен предности (21:22). Међутим, Звезда је убрзо потом ухватила ритам и серијом 11:0 вратила вођство. Разиограо се Рашко Катић који је за само 13 минута убацио 16 поена и од тог тренутка црвено-бели су апсолутно контролисали дешавања на терену, а предност је расла из минута у минут до максималних +45 (104:59). Тамо где је стао Катић у првом наставио је Марјановић у другом полувремену.

Црнокоса није имала решење за Звездине центре, па је Марјановић за само 11 минута остварио индекс корисности 27. Звезда је остварила апсолутну доминацију у скоку (41-26), имала је чак 10 асистенција више од ривала (22-12), а за похвалу је био и одличан проценат шута за три поена од 48 одсто (10/21). Уз овакве статистичке параметре другачији исход меча се и није могао очекивати. У наредном колу Звезду очекује знатно тежи изазов с обзиорм да ће у Ваљеву гостовати Металцу.

Црвена звезда Телеком – Црнокоса 109:68 (21:22, 28:10, 33:13, 27:23)

Црвена звезда Телеком: Ребић 5, Митровић 10, Лазић 10, Блажич 8, Симоновић 3, Марјановић 15, Раденовић, Катић 16, Нелсон 2, Џенкинс 11, Липовиј 13, Тејић 16.

Црнокоса Јањушевић 11, Вујошевић 9, Ђорђевић, Папић 4, Милошевић 2, Петронијевић 9, Радић 9, Станимировић 5, Павловић 4, рондовић, Станојевић 14, Огњеновић 1.

Претходни текстСтојановић: Немамо права на кикс