Кошаркашице повеле у полуфиналу плеј-офа

45

Кошаркашице Црвене звезде савладале су екипу Партизана на домаћем терену резултатом 92:73 у првој утакмици полуфинала плеј-офа и на тај начин повеле са 1:0 у серији. Црвено-беле су пружиле одличну партију, ефикасну кошарку са пуно расположених појединаца, великом доминацијом у скоку уз несебичну игру са много асистенција.

Црвено-беле су меч отвориле фуриозном серијом од 13:0. Мирјана Бероња је везала четири поена на старту, а Тина Јовановић пет на крају поменутог низа за велику предност у четвртом минуту. Гошће су након тога одговориле серијом од 7:0, а у њиховим редовима истакла се некадашња играчица Звезде Дуња Прћић. Затим је Иванка Матић имала свој шоу. погодила је гомилу слободних бацања и једну тројку и одвела Звезду до вођства од 22:7. Постигла је свих девет поена црвено-белих у серији од 9:0. Поготком Александре Црвендакић домаћи тим је прву четвртину завршио са 12 поена предности (24:12).

Изабранице Драгана Вуковића су одржавале вођство у другој четвртини. Почела је да погађа и Милица Деура, па је Звезда на истеку 16. минута имала 15 поена вишка (37:22). Деура је тројком одвела Звезду и до плус 16 (46:30), а Александра Станаћев је поентирала за крај одличног првог полувремена, које је Звезда решила у своју корист резултатом 48:32. Иванка Матић је после првих 20 минута имала 13 поена и пет скокова и то за свега девет минута у игри, док је Милица Деура забележила 12 поена уз пет скокова. У екипи Партизана девет поена је забележила Дуња Прћић.

На самом почетку треће деонице Александра Станаћев је погодила тројку за до тада највећу предност од плус 19 (51:32). Јована Поповић, још једна бивша играчица Звезде, везала је пет поена и смањила на 41:53 у 23. минуту. Недуго након тога Иванка Матић је одговорила са два брза поготка и довела Звезду у вођство од 57:41. Партизан се у овом периоду игре у нападу ослањао само на Јовану Поповић и Ирену Матовић, док је Звезда имала знатно више расположених играчица. Црвендакић је у 27. минуту убацила тројку, а затим је погодила за два поена и донела екипи великих плус 20 (71:51) у финишу треће четвртине. Тина Јовановић је поентирала на крају трећег периода и домаћи тим је имао огромну залиху од 25 поена (79:54) уочи последњих десет минута.

Ритам игре је нагло опао у четвртој четвртини, а Звезда је кошем Нине Ђоковић у 34. минуту за 83:60 чувала стечену предност. До краја меча екипа Партизана је успела само да мало ублажи пораз, па су црвено-беле славиле са 19 поена разлике (92:73).

Чак пет кошаркашица Црвене звезде имале су двоцифрен учинак у поенима. Иванка Матић је постигла 21 поен уз 14 скокова (индекс 29), Милица Деура је убацила 16 поена уз шест скокова и пет асистенција, а Тина Јовановић је забележила 13 поена и десет ухваћених лопти. Запажен учинак оствариле су и Александра Црвендакић (11 поена, осам скокова) и Нина Ђоковић (12 поена, пет скокова), док је игром дириговала Александра Станаћев са 11 асистенција. У тиму црно-белих истакла се Јована Поповић са 21 поеном, девет асистенција и пет скокова. Црвено-беле су забележиле чак 52 скока, 18 више од противничке екипе и 31 асистенцију, док је Партизан имао 21. Индекс корисности износио је 118:69 у корист домаћег тима.

Црвена звезда – Партизан  92:73 (24:12, 24:20, 31:22, 13:19)

Дворана: Баскет сити. Гледалаца: 100. Судије: Павлица, Виријевић и Соколовић.

Црвена звезда: Бошковић, Бероња 6 (3 ул, 2 ас, 3 ил), Војиновић 2, Станковић 2, Деура 16 (6 ск, 5 ас), Станаћев 8 (11 ас, 7 ск, 2 ул, 4 ил), Црвендакић 11 (8 ск, 4 ас), Ђоковић 12 (5 ск, 4 ас, 2 ул), Т. Јовановић 13 (10 ск, 3 ас, 4 ил), Папић 1, Матић 21 (14 ск, 2 ас), Зец.

Партизан: Поповић 21 (9 ас, 5 ск, 5 ил), Пашић, Вучковић 6 (2 ас, 2 ул, 2 ил), Матовић 13 (4 ск, 2 ас), Прћић 11 (3 ск, 2 ил), Јанковић 14 (9 ск, 2 ил), Радић (3 ск), Вучетић 8 (10 ск, 7 ас, 2 ил), Мршић. Нису играле: Вулић, Бајовић и Петричић.

Црвено-беле су повеле са 1:0 у победама, а други меч је на програму за седам дана у Хали спортова, када ће домаћин бити екипа Партизана. Полуфинална серија игра се на две победе, тако да ће црвено-беле већ следеће среде имати шансу да се пласирају у финале.