Црвено-беле нису успеле да одбране титулу

32

Одбојкашице Црвене звезде су након четири године остале без титуле шампиона Србије. Црвено-беле су изгубиле и трећи меч финалне серије плеј-офа од Партизан Визуре овога пута резултатом 1:3 (22:25, 25:22, 22:25, 23:25).

Екипа Ласла Лукача изгубила је први сет са 22:25, али је успела да консолидује редове и изједначи у сетовима истим резултатом у другом сету, али у своју корист – 25:22.

Након тога „вечити“ ривал је преузео конце игре у своје руке и није дозволио нашим девојкама да озбиљније угрозе њихову предност. Црвено-беле су после трећег сета поново биле у заостатку (22:25), а у четвртом периоду игре, испоставиће се последњем, успеле су да након 19:23 смање на само поен разлике, али нису имале снаге да преокрену резултат. На крају Партизан Визура је славила са 23:25 и потпуно заслужено освојила титулу шампиона Србије.

Црвена звезда – Партизан Визура 1:3 (22:25, 25:22, 22:25, 23:25)
Дворана: СЦ „Спорт Еко”. Гледалаца: 500. Судије: Иван Лазаревић (Шабац) и Светлана Зотовић (Београд). Трајање меча: 117 минута. Резултат у серији: 0:3.
ЦРВЕНА ЗВЕЗДА: Трнић 8, Јакшић, Чанак, Маринковић, Поповић 11, Хелић 14, Пушић (либеро), Миленковић 12, Новаковић 1, Кецман 5, Лукић 8, Миловић 7. Тренер: Ласло Лукач.
ПАРТИЗАН ВИЗУРА: Булић 15, Петровић, Степановић (либеро), Лозо, Савић 9, Алексић, Ранковић 7, Чикириз, Буша 11, Мирковић 2, Ћировић, Бошковић 27. Тренер: Дарко Закоч.