Звезда убедљива против Војводине

56

Ватерполисти Црвене звезде у 13. колу Прве А лиге Србије победили су Војводину у Новом Саду резултатом 15:5.

Бивши играч Војводине, Борис Вапенски, довео је Звезду у вођство, али су домаћи убрзо стигли до изједначења. Ипак, предност је нашем тиму вратио Ранђеловић, а на 4:1 су повисили Страхиња Рашовић и Борис Вапенски

Другу четвртину је са два гола отворио капитен Звезде, Андрија Прлаиновић. Војводина је у једном нападу имала два играча више, али су пулени Дејана Савића успели да се одбране, а седми гол за наш тим је постигао млади Вук Јовановић.

На почетку другог полувремена Страхиња Рашовић је промашио петерац, а головима Прлаиновића и Аврамовића црвено-бели су дошли до осам голова предности (9:1). Тада је уследила серија домаћих, који су постигли три гола за редом и смањили резултат на 9:4. Страхиња Рашовић је са два гола прекинуо серију, па је на крају треће деонице резултат био 11:4 у корист Звезде.

У четвртој четвртини у листу стрелаца су се уписали Ивошевић, два пута Вукчевић и Милићевић.

Војводина – Црвена звезда 5:15 (1:4, 0:3, 3:4, 1:4)

Црвена звезда: Шефик, С. Рашовић 3, Колашинац, Ивошевић 1, Кљајевић, Вукчевић 2, Аврамовић 1, В. Рашовић, Ранђеловић 1, Вапенски 2, Прлаиновић 3, Јовановић 1, Драксимовић, Милићевић 1.

У среду у последњем колу регуларног дела лиге црвено-бели дочекују Бањицу на базену СЦ „11. април“.