Црвено-беле савладале Вршац

73

Кошаркашице Црвене звезде забележиле су прву победу у 2014. години. Црвено-беле су на домаћем терену славиле против екипе Вршца са 71:60, у 15. колу Прве женске лиге Србије. Звезда је сломила отпор гошћи у трећој деоници, а за Вршац је на овој утакмици наступ забележило само шест играчица, па је дужа клупа домаћег тима дошла до изражаја.

Гошће су у трећем минуту на крилима искусне Биљане Станковић повеле са 9:4. Она је постигла седам од девет поена свога тима. Узвратила је тројком Александра Црвендакић, али Вршчанке се нису опустиле, већ су преко Биљане Станковић повеле са 15:11. Гостујући тим је добио прву четвртину са 17:14, уз девет поена 39-годишње Станковић.

Серијом од 6:0 Звезда је у потпуности преокренула резултат и повела са 20:17 на почетку другог периода игре. Међутим разиграле су се младе кошаркашице Вршца Анастасија Подунавац и Јована Јакшић и гошће су поново стекле четири поена предности (26:22). Изненађење вечери за играчице из Вршца била је Милена Папић, која је на овом мечу добила већу минутажу и у 17. минуту погодила своју трећу тројку за преокрет Звезде и вођство од 30:28. До краја четвртине водила се прилично изједначена борба са доста грешака на обе стране, а у редовима Звезде разиграла се Иванка Матић, која је поготком донела предност домаћој екипи на полувремену (39:37). Папић и Матић су постигле по девет поена за црвено-беле у првих 20 минута, док су екипу Вршца предводиле Биљана Станковић са 12 и Јована Јакшић са 11 поена.

Црвена звезда је одлично почела трећу четвртину. Иванка Матић је наставила да доминира под кошем, а испратиле су је Александра Црвендакић и Нина Ђоковић, па је тим Драгана Вуковића убрзо стигао до предности од девет поена (48:39). Звезда је у трећем периоду заиграла знатно чвршће у одбрани, па је предност константно расла до плус 13, крајем треће деонице (58:45), после поготка Александре Станаћев. Овај период игре црвено-беле су решиле у своју корист са 21:12 и после 30 минута имале предност од 60:49.

Првих пет минута последње четвртине протекло је у грешкама и промашајима оба тима, а Звезда је тројком Мирјане Бероње стигла и до 15 поена предности (64:49). Александра Црвендакић је одвела домаћи тим и на 16 поена разлике (71:55), у финишу меча. Гошће су преко Јоване Јакшић успеле да смање заостатак за коначних Црвена звезда – Вршац 71:60.

У редовима црвено-белих по 15 поена су постигле Иванка Матић и Александра Црвендакић, а вреди истаћи и добру ролу Милене Папић, која је постигла три тројке у првом полувремену (укупно девет поена). Најефикасније у тиму Вршца биле су Јована Јакшић са 23 и Биљана Станковић са 18 поена.

Црвена звезда – Вршац 71:60 (14:17, 25:20, 21:12, 11:11)

Дворана: Баскет сити. Гледалаца: 150. Судије: Миздрак, Ускоковић и Петровић

Црвена звезда: Бероња 5 (4 ас, 3 ск), Војиновић, Ј. Станковић 6 (2 ск, 2 ас), Станаћев 8 (5 ас, 4 ск, 7 ил), Црвендакић 15 (2 ск, 3 ил), Ђоковић 6 (3 ск, 3 ас), Т. Јовановић 5 (6 ск), Папић 9 (2 ск), Матић 15 (6 ск, 2 ас, 2 ул, 2 бл, 2 ил), М. Јовановић 2 (3 ск, 3 ас, 2 ил), Зец. Није играла: С. Богићевић.

Вршац: Ћорда (5 ил), Јакшић 23 (6 ск, 3 ас, 4 ил), Б. Станковић 18 (7 ск, 3 ас, 6 ил), Подунавац 6 (5 ск), Јанковић 10 (5 ск, 4 ул, 2 ил), Добровић 3 (2 ск, 2 ул). Нису играле: Стјепановић, Циврић, Баница и Ратковић.

Црвена звезда је трећа на табели са 12 победа и три пораза. Кошаркашице Партизана су у 15. колу направиле изненађење и нанеле први пораз у шампионату екипи Радивоја Кораћа (74:61), и тако задржале друго место на табели са скором 13-2, док је Кораћ први са 14 победа и једним поразом. У следећем колу црвено-беле већ у суботу гостују екипи Србобрана.