Звезда убељива против Солнока

33

Убељивом победом над екипом Солнока у утакмици 7. кола АБА лиге, наши кошаркаши су направили добру увертиру пред  дуеле који их очекују. Црвено – бели су пред око 3. 000 присутних  гледалаца у хали „ Пионир“, приказали одличну тимску игру и успе ли да резултатом 103:74 (27:23, 30:20, 20:16, 26:25 ) победе мађарски Солнок.

Изабраници Валде Вукоичичћа дошли су до  друге победе у регионалном такмичењу и попели се на 4. позицију на табели. Екипа Солнока добо је ушла у утакмицу и одличним продорима пружила добру игру у првој четвртини. Почетак друге четвртине обележен је доста јачим нападима наших кошаркаша који су успели да „помрсе конце“ мађарима и казне их за не искоришћене нападе. Крилни центар нашег тима Борис Савовић добро се снашао, и шутевима за три поена донео још већу предност својој екипи. Велику надмоћ како у одбрани тако  и у нападу црвено – бели су користили преко Елтона Брауна који је убацио 17 поена и понео епитет најефикаснијег актера у овом мечу. Међу пуленима Влада Вукоичића истакао се и Вук Радивојевић  који јепоред великог пожртвовања на утакмици, постигао 9 поена . Радивојевић је након победе над мађарима, прославио мали јубилеј 300. утакмице у црвено – белом дресу.  Капитен нашеег тима Игор Ракочевић водио је тим до победе и истакао се у кључним моментима утакмице. Веома солидну утакмицу у дебитантском наступу пружио је Мајкл Скот са 10 постигнутих поена. После победе над Солноком на ред  долази утакмица Еврокупа која се игра у среду са Орлеаном, а након тога следи дерби са Партизаном који се игра 11. Априла.

Црвена звезда ДИВА – Солнок Олај 103:74 (27:23, 30:20, 20:16, 26:15)
Црвена звезда ДИВА: Цветковић, Браун 17 (6ск), Суботић 12, Ракочевић 10, Митровић 3, Лазић 4, Симоновић 7, Савовић 15(13ск), Катић 8, Радивојевић 9 (4 ас), Нелсон 8, Скот 10
Солнок Олај: Симон 9, Хорват 10 (5ас), Гребенар 2, Фодор 4, Геј 10, Марковић, Шеховић 10, Сабо 6 (5ск), Бадер 6 (7 ск), Трепак, Немет 6, Калве 6.