Тријумф Звезде у Шапцу

58

Кошаркашице Црвене звезде настављају са победама. Оне су у 3. колу Женске А лиге победиле Шабац у гостима са 79:87 (19:26, 22:17, 24:26, 14:18) и тако забележиле трећу узастопну победу.

Црвено беле су добро отвориле меч и на крају прве четвртине имале предност од 7 поена разлике. Међутим, домаће играчице се нису предавале и врло брзо стигле Звезду. Две екипе су се смењивале у вођству, али је ипак на одмор са предношћу отишла наша екипе са 41:43. Узбудљива борба је настављена и у другом полувремену. Звезда је одржавала малу предност и на крају је успела да тријумфује резултатом 79:87. Најефикаснија у нашој екипи била Ана Никшић са 29 поена. Александра Црвендакић је забележила 19 поена и 7 скокова, док је Александра Станаћев уз 13 поена уписла и 9 асистенција.

ШАБАЦ – ЦРВЕНА ЗВЕЗДА 79:87 (19:26, 22:17, 24:26, 14:18)
Шабац – Гледалаца: 400. Судије: Петровић, Хрић, Вранић.
ШАБАЦ: Савић 8, Степановић 3, Адамовић 11, Даскаловић, Велисављевић 18, Золотић, Малетић 6, Марковић, Ћосић 20, Ћирић, Субашић 10, Пинтер 3.
ЦРВЕНА ЗВЕЗДА: Карановић, Дијан, Никшић 29п, Црвендакић 19п 7ск, Марија Радовић 6, Марина Радовић, Станаћев 13п 5ск 9ас, Вучковић 10, Иванишевић, Катанић, Папић 2, Јовановић 8.