Звезда боља од Солнока

60

Црвена звезда ДИВА играће у финалу Хотел ЦИТY ЦОДЕ купа. Црвено-бели су у препуној дворани Визура спорт у Земуну у првој утакмици турнира савладали мађарски Солнок резултатом 82:71.

После нешто слабије игре у првих 20 минута црвено-бели су у наставку играли неупоредиво боље, пре свега агресивније у одбрани и заслужено забележили тријумф. Мађарски тим је у првој деоници имао чак 10 поена предности (8:18), много пропуста изабраници Миливоја Лазића имали су у дефанзиви, у првом полувремену забележили су чак 10 изгубљених лопти,. па су на велики одмор отишли са четири поена минуса (33:37).

У наставку виђена је много боља игра Звезде у транзицији, постигнуто је много више лаких поена, одбрана је била на знатно вишем нивоу па је у 28. минуту дошло до преокрета (48:46).  Звезда је током трећег периода имала седам поена вишка, али су се Мађари захваљујући добром шуту са дистанце стигли до егала (60:60). Онда је на делу још једном могао да се види изузетан карактер Звездиног тима. Борбено у одбрани и мудром игром у нападу црвено-бели су поново стекли седам поена вишка и меч су рутински привели крају.

Црвена звезда ДИВА ће у финалу играти против украјинског Доњецка, а меч се у дворани Визура спорт у Земуну игра од 20 сати.

Црвена звезда ДИВА – Солнок 82:71 (14:19, 19:18, 21:10, 28:24)
Црвена звезда ДИВА: Човић, Митровић 2, Ракочевић 10 (6 ас), Катић 12, Суботић 2, Радивојевић, Алмонд 6, Симоновић 10, Савовић 15, Лазић 2, Цветковић 9, Браун 14 (8 ск).
Солнок: Балаш 13, Немет 11, Чаба, Сос, Мандоки, Геј 12, Калв 15, Тот, Вотсон 12, Марковић, Бадер 6, Гребенар 2.