Звезда победила Железничар

64

Рукометаши Црвене звезде савладали су Железничар са 32:25 (16:10) у 28. колу Меркур осигурања Супер лиге.

Гости из Ниша су боље почели овај дуел и у 12. минуту водили са 5:7. Црвено бели схватају да Нишлије нису дошле у Београд са белом заставом и одличним нападом и јаком одбраном праве серију од 5:0, а потом праве још већу разлику и долазе до 6 голова предности (14:8). До краја првог дела игре обе екипе постижу по још два гола и одлазе на заслужени одмор.
У другом полувремену изабраници Ненада Перуничића су наставили са одличном игром и врло брзо дошли до двоцифреног вођства (21:11). У том периоду у нашој екипи је све функционисало, а гости су ишли из грешке у грешку. До краја сусрета Црвена звезда је одржавала стечену предност и на крају тријумфовала са 32:25. У нашој екипи највише су се истакли Живковић са 7, односно Докић са 6 голова. Треба истаћи да тренер гостију, легендарни ас Црвене звезде, Јовица Цветковић није предводио своју екипу на овом мечу и тако је испунио своје обећање да неће водити Железничар против своје Звезде.
Наредног викенда Црвена звезда гостује Војводини у Новом Саду у оквиру 29. кола Супер лиге.

Црвена звезда – Железничар 32:25 (16:10)
Дворана: Шумице. Гледалаца: 300. Судије: Вукићевић и Драгомировић (Београд). Седмерци: Црвена звезда 1 (1), Железничар 3 (3). Искључења: Црвена звезда 2, Железничар 4 минута.
ЦРЕВНА ЗВЕЗДА: Иванишевић (12 одбрана), Живковић 7, Милошевић 1, Шљиванчанин 3, Ољача 1, Пушица 3, Шотић 1, Томић (6 одбрана), Петровић, Ћирић 3, Докић 6 (1), Анђелић 2, Брајовић 3, Милутиновић, Рађеновић, Митровић 1.
ЖЕЛЕЗНИЧАР: Петковић, С. Јовановић, Станојић, Н. Јовановић, Васиљевић 3, Анђелић 1, Вељковић 8 (3), Мађар, Милосављевић, Ђурић 4, Ђукић, Долић, Станковић 4, Басарић 4, Станић 1, Ћућуз (12 одбрана).